Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Понад 4 тисячі юнаків Сумщини нині оцінюються на спроможність взяти до рук зброю і стати воїнами

421

На Сумщині набирає обертів приписна кампанія. Комісії з приписки, які з початку року відкрилися при кожному військкоматі, працюватимуть до 31 березня.

Включенню до військового обліку підлягають хлопці, яким у 2020 році виповнюється 17 років. В області їх загалом 4940 чоловік. Для того щоб стати на військовий облік їм необхідно пройти медичну комісію. Після приписки кожному юнаку видається посвідчення про приписку. До речі, без військово-облікового документа неможливо вступити до вищих навчальних закладів.

Допризовники, як правило, приписуються або за місцем проживання, або за місцем навчання. Згідно графіку юнаки прибувають на призовну дільницю, де їх направляють до лікарів-спеціалістів, які визначають їхній стан придатності до військової служби. Спілкуються з посадовими особами військових комісаріатів щодо визначення бажань приписників проходити в майбутньому військову службу згідно обраних ними військових професій та з представниками ВВНЗ.

Наразі вже біля восьмисот приписників області стали на військовий облік. Як повідомив голова комісії з приписки, вже зараз можна сказати, що головною перепоною на придатність до військової служби є проблеми, в зв’язку з введенням медичної реформи, з проходженням військово-лікарської комісії по отриманню результатів аналізів; безвідповідальне ставлення до приписки зі сторони самих юнаків, а також їхніх батьків, які не бажають виконувати нормативно-правові документи що стосуються проведення заходів по включенню до військового обліку.

Ігор Скібчик
Фото автора