Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Поліцейські Сумщини розшукують шахраїв, які видурили у жінки 50 000 гривень

107

Літня сумчанка, передавши невідомому всі свої заощадження, нібито «на лікування сина, який потрапив у ДТП», згодом з’ясувала, що потрапила у шахрайську пастку та звернулася по допомогу до поліції.

Працівникам Сумського районного управління поліції, які прибули на виклик, 76-річна жінка розповіла, що близько години тому їй зателефонував невідомий. Чоловік назвався лікарем та сказав, що її син потрапив у дорожньо-транспортну пригоду і потребує негайного лікування. Щоб допомогти родичу, потерпіла повинна була негайно зібрати якомога більшу суму коштів та передати їх через кур’єра, який прийде до неї додому. Так жінка і зробила, передавши невідомому грошові кошти у сумі 50 000 гривень.

І лише після того, як віддала всі гроші, літня сумчанка здогадалася подзвонити сину. Виявилося, з ним все гаразд.

За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та ведуть пошуки аферистів.

Поліцейські вкотре нагадують громадянам: якщо ваш співрозмовник заводить мову про родичів, які начебто спричинили ДТП чи самі потрапили в аварію, перебувають у поліції чи потребують негайного лікування, і для їх порятунку необхідні значні суми грошей – знайте, що ви спілкуєтесь з шахраями. А тому обов’язково візьміть паузу в розмові і зателефонуйте рідним, з’ясуйте чи дійсно їм потрібна ваша допомога і яка саме. У жодному разі не піддавайтесь паніці та емоційному тиску з боку співрозмовника. Будьте пильними і не дайте себе ошукати, повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.