Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Податкові зміни, які очікують сумський бізнес у 2014 році

548

Попереджений – значить озброєний, стверджує старе прислів’я. У Державній податковій інспекції у м. Сумах інформують про новації, що очікують платників податків у 2014 році.
До Топ-5 найбільш важливих податкових змін, які наберуть чинності з 1 січня 2014 увійшли:

1. Податок на додану вартість та податок на прибуток
Новий податковий рік повинен був розпочатися з виконання положень Податкового кодексу – зниження ставки ПДВ до 17% і зниження ставки податку на прибуток до 16%.
Однак, у прикінцевих положеннях проекту закону про держбюджет на 2014 рік внесена відстрочка запланованого зниження ставок.

2. Спрощення процедури взяття на облік підприємств
Наступним потенційним завданням є подальше спрощення процедури реєстрації бізнесу. З нового року касові апарати мають формувати електронну касову стрічку і автоматично передавати дані про проведені розрахунки на спеціальний сервер Міндоходів України.
Підґрунтям для використання касових апаратів сучасного зразка став наказ Міндоходів від 1 жовтня 2013 № 522 про виключення з Державного реєстру моделі РРО, які не забезпечують електронну передачу контрольно-звітної інформації. Тобто необхідно використовувати нові або негайно переоснащувати наявні РРО (приєднавши до них модем) так, щоб вони могли передавати інформацію в органи Міндоходів.
В інспекції акцентують увагу, що суб’єктів господарювання майже не залишилося часу на адаптацію до нових вимог законодавства. 1 січня 2014 року – останній строк, до якого касові розрахунки в Україні із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій повинні перейти на систему дистанційного автоматичного звітування. Адже, починаючи з 1 січня 2014 будуть застосовуватися штрафні санкції за ненадання контрольно-звітної інформації РРО в електронній формі відповідно до вимог чинного законодавства.

3. Реєстратор розрахункових операцій ( РРО)
У 2014 році не залишаться без уваги безготівкові розрахунки. Міндоходів спільно з Мінфіном поставили за мету перевести максимум розрахунків в електронну форму. Так, з вересня 2013 року НБУ обмежив граничну суму для операцій з готівкою (150 тис. гривень). А з жовтня за відмову прийняти у споживача до оплати платіжну карту передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів.
Штрафні санкції з 1 січня 2014 року почнуть застосовуватися також за ненадання контрольно-звітної інформації РРО в електронній формі відповідно до вимог чинного законодавства.

4. Електронний кабінет платника податків + електронна звітність
З нового року на всю свою міць запрацює “Електронний кабінет платника податків”, який дозволить подавати податкову звітність в режимі реального часу. Потенційні можливості нового електронного сервісу веб-порталу дозволять переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом, формувати і заповнювати платіжні документи про сплату податків і здійснювати сплату податків.
На підтримку цієї ідеї з 1 листопада 2013 року Акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК) Міністерства доходів почав формування посилених сертифікатів ключів. Сертифікати будуть видаватися безкоштовно і мати термін дії до двох років. Але варто зауважити, що до цього безкоштовні сервіси для подання звітності працювали не ідеально, насамперед через нестабільність серверів Міндоходов.

І, як бонус: трансфертне ціноутворення
До 1 вересня 2014 року бізнесу було надано перехідний період для адаптації до норм закону про трансферне ціноутворення, який набув чинності 1 вересня 2013 року. Це означає, що якщо в ході перевірки будуть виявлені порушення, сума нарахованого штрафу становитиме 1 гривню, але тільки до 1 вересня 2014 року. Крім того, відстрочка не стосується відповідальності за неподання звітності (штраф – 5 % від суми операції) і необхідної документації (100 мінімальних зарплат) по контрольованих операціях.
Міністерство доходів і зборів України продовжує удосконалювати норми податкового законодавства до європейських стандартів і переводити операції в електронну форму. А це повинно зробити життя українських платників податків простішим.

Джерело: ДПІ у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області,