Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Переселенцям на Сумщині виплатять допомогу

366

У Сумській області проживають 67 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Сумський та Роменський райони прийняли найбільше переселенців, повідомив заступник керівника Сумської ОВА Олег Коваль
«На сьогодні в області створене лише одне місце компактного проживання, в якому розміщувались люди з початку повномасштабного вторгнення, але зараз створюються такі центри майже в кожній громаді. Тому ваша допомога потрібна у цьому напрямку», − зазначив чиновника.

Як розповів територіальний менеджер Міжнародної організації з міграції (МОМ) у Дніпрі Йоханнес ФРОМХОЛЬТ, Міжнародна організація з міграції є агентством ООН з питань міграції. Це перший візит делегації на Сумщину. Але нещодавно вони відкрили офіс у Полтаві, це полегшує співпрацю з Сумською областю й дає можливість активізувати поїздки в наш регіон.

«Наша організація, перш за все, фокусується на потребах внутрішньо переміщених осіб, − повідомив він. − Ми надаємо кілька видів допомоги ВПО, включаючи грошову допомогу, психіатричну та психосоціальну підтримку, притулок, водовідведення та гігієну, а також непродовольчі товари тощо. Однією із наших цілей є підтримка внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у місцях компактного проживання ВПО. Це звичайно включає в себе і ремонт таких центрів, і взагалі покращення умов перебування ВПО».

Йоханнес Фромхольт зауважив, що Міжнародна організація з міграції має можливість підтримки громад ремонтами будівель та приватних будинків, які постраждали від російської агресії та надання будівельних матеріалів для громад, які знаходяться зараз під обстрілами. Також МОМ підтримує проєкт з гігієни, зокрема, розповсюдження гігієнічних наборів та відновлення мереж водопостачання та водовідведення, які постраждали під час воєнних дій.

«Ще одним напрямком нашої допомоги є підготовка до зими, в тому числі забезпечення ВПО та інших вразливих верств населення твердим паливом, зимовим одягом, ковдрами, електричними обігрівачами, генераторами тощо, − говорив Йоханнес Фромхольт. − Ми збираємо потреби від областей зараз, щоб розуміти, скільки всього потрібно закупити».

Про багатоцільову грошову допомогу жителям Сумщини розповіла координаторка проєкту грошової допомоги Моніка АГУІЛАР.

«Дія Програми грошової допомоги від МОМ розпочалася ще в травні − із західних областей України. Зараз у нас в пріоритеті Дніпропетровська, Харківська та Сумська області. Перш за все, надаємо допомогу ВПО, які перемістилися менше ніж 30 днів тому. Ці люди будуть в пріоритеті. А потім уже інші види ВПО, а також родини, які проживають в зоні бойових дій або у 15 кілометровій відстані від зони бойових дій тощо, − повідомила Моніка Агуілар. − Планується надавати 2220 грн на людину на місяць упродовж 3 місяців».

Координаторка проєкту грошової допомоги пояснила, що для того, щоб зрозуміти, хто саме потребує грошової допомоги в тій чи іншій області, МОМ співпрацює з Департаментами соціального захисту.

Сторони домовилися про максимально ефективну співпрацю, яка принесе користь жителям Сумщини та ВПО, які найбільше постраждали від війни.