Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Переселенцям на Сумщині припинили деякі виплати

Ukrainian refugee family waiting for train in station, Ukrainian war concept.
175

Міжнародна організація з міграції припинила дію проєкту з виплат грошової допомоги цивільному населенню

Вже з 7 липня мешканці Сумської області, які схочуть виїхати з зон бойових дій у більш безпечні місця, не зможуть отримувати грошову компенсацію, яку МОМ надавало протягом останніх 8 місяців.

На даному етапі виплати для евакуйованого цивільного населення припиняються. Останній день реєстрації був 6 липня, оскільки вичерпані кошти міжнародних донорів.

Проєкт МОМ з виплати грошової допомоги діяв з 10 грудня по 6 липня. Цивільні, які евакуювалися із населених пунктів, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій (можливих бойових дій) і тимчасово окупованих територій у безпечні райони, виплачували одноразову виплату у розмірі 3 600 грн на одну особу.

Нагадаємо, що проєкт було започатковано за ініціативи Мінреінтеграції у співпраці з міжнародними партнерами – МОМ.

Протягом реалізації проєкту було надано грошової допомоги понад 16 тис. осіб на суму близько 60 млн грн. На Сумщині за період дії проєкту з тимчасово окупованих територій прибули більше повернули 7200 осіб, з них 6209 скористалися евакуаційними маршрутами та отримали виплати, в тому числі 84 мешканці області, евакуйовані з міст Білопілля та Ворожби.

Проєкт став успішним прикладом співпраці центральних та місцевих органів державної влади, АТ «Укрпошта» з міжнародними партнерами з метою підтримки евакуйованого цивільного населення.

Акцентуємо увагу, що на території Сумської області діє ще один проєкт МОМ – виплата людям, які евакуюються із населених пунктів, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій (можливих бойових дій), у безпечні райони через пункт пропуску Колотилівка – Покровка, в сумі 10800 грн. Оформлюються кошти в транзитному центрі на Сумщині.