Павло Качур: «Амбіція бути першим має бути!»
Глава Сумской ОГА пообщался с руководителями ведущих газет города
«Подари окно школе», «Школьный туалет», программы возрождения разрушенных храмов, развития туризма, энергоэффективности, создание маркетингового центра, инициатива по строительству молочных и животноводческих комплексов, новый поход к сопровождению инвестпроектов, презентация области перед посольствами, программа возрождения меценатства и интеллект-шоу для знатоков истории Сумщины.
Вот неполный перечень программ, которыми занимался в этом году глава Сумской облгосадминистрации Павел КАЧУР. Считает, что его опыт и управленческие качества изменят жизнь на Сумщине в лучшую сторону.
Глава ОГА убежден, что для достижения целей жителям Сум и власти надо объединиться. Ведь Сумы — визитная карточка региона, и от того, какие чувства вызовет этот город, часто зависит исход переговоров и приток инвестиций.
Павел Качур не скрывает, что в ближайшее время будут назначены новые руководители в 7 райадминистрациях. Из этических соображений фамилий не называл.
В оценке своих действий на Сумщине губернатор, по собственной же оценке, был нескромным. Считает, что работал на твердую «четверку» по пятибалльной системе. Его помощница Ирина БОГДАН тут же добавила: «А амбіції — на п’ять!» Говорит, что легких решений было много, а самое трудное — формирование плана для Сумщины. Не уверен, что Сумской областной совет согласится с такой концепцией распределения средств.
За год работы Павел Качур так и не решил свой жилищный вопрос. Хочет за собственные средства купить квартиру с высокими потолками (3,2 м). В Сумах таких немного. Смотрел несколько — не подошли.
Про роботу в Сумській ОДА:
«Вважаю, що це перевірка моїх професійних здатностей. Мені було комфортно в Києві. Мав на Банковій кабінет, телефони, службову машину. Все для спокійного життя мав там. Тут я приїхав за неспокійним життям. Мій рейтинг у партії дозволяв мені входити в 50-у нардепів гарантовано. Після виборів мав зустрічі в високих кабінетах, де мені сказали, що треба вертатися. Я сказав: якщо можна, то хотів би залишитися в Сумській області. Це мій вибір. Це як змагання. Хотів би доказати, що є управлінські знання, якійсь досвід і він корисний для території. Хочу бути корисним для Сумщини!»
Про облраду:
«Думаю, це проблема трьох-чотирьох депутатів облради, а не ради в цілому. Одна з цих депутатів мені так і сказала: „Ви повинні тут на колінах повзати!“ Я нікому нічого не повинен. На колінах ніколи не повзав. Такої позиції я не підтримую — навіть про це не хочу дискутувати. Розумію, що є певні політичні сили, навіть не політичні сили, а окремі депутати, які навколо цього десь півроку варять кашу. Це — не моя каша. Я її варити і їсти не буду. Мене такого рівня дріб’язковість не цікавить. Я з депутатами говорю про принципові рішення, які потрібно прийняти. Але так, щоб зводити це до примітивізму, вибачте, мені шкода часу!»
Про новий Кабмін:
«Не настроївся і не розстроївся. гшення прийняв ще до того, як формувався Кабінет міністрів. Сказав свою думку тим людям, які звертались з пропозиціями, що моє рішення таке. Це мій вибір. Якщо у мене був інший вибір, міг би гарантувати, що був би в списку депутатів чи членом уряду».
Про нову Програму розвитку регіону:
«Я реаліст. Всяке може бути. Це питання не для обласної ради і не обласної адміністрації, тим більше, не для посадових осіб. Це програма для Сумщини. Може бути, що вона не буде затверджена. Я не виключаю».
Про сумську ментальність:
“Мені подобається щирість і доброзичливість людей. Мені не подобається, що ми на все маємо час і працюємо над цим у ритмі повільному-повільному. Мало амбіцій бути першими, бути кращими. Ми в серединці. Ні хвалять нас, ні сварять. Ми в серединці. Це мене злить. Ми маєм бути першими! Ми можемо бути інколи і останніми — це життя, але амбіція бути першим має бути. Амбіції зробити швидше хоч на день те, що ти можеш зробити, має бути! Повільність і бажання бути десь в серединці мені не подобається. Думка «Ми є кращі!» має в нас сидіти. Вона, повинна врости, пустити коріння і давати плоди. Ми є кращі!
Про бізнес-інтереси:
«Заважають. Обмежень ще не встановлювали. Заважають, бо не використовується повною мірою потенціал. Практику, коли захоплюється об’єкт, а потім думають, що з ним робити, я не сприймаю. Розумію, що є об’єкт. Як він тобі дістався в руки, це є вже історія, але дай йому життя, покажи, що це буде робоче місце для сумчан і доход для бюджету! В цій частині є проблеми».