Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

ОСББшники Сум не підтримують псевдомонетизацію

378

21 січня у ході прес-конференції у Сумському прес-клубі член національної ради з питань створення та функціонування ОСББ при Кабінеті міністрів України, голова правління АОСББ «Сумщина» Роман ГУЧЕНКО назвав пародією на справжню монетизацію нинішню урядову кампанію з «монетизації субсидій для населення». Він докладно пояснив усі ризики для людей та озвучив позицію АОСББ “Сумщина”.

За словами Романа Гученка, спільнота ОСББ вважає що заходи, які запроваджує уряд це ніщо інакше як псевдомонетизація. «Адже раніше було задекларовано, що громадянин отримує грошову соціальну допомогу на свою картку, або на банківський рахунок. А насправді постановою уряду, яка була прийнята 17 грудня 2018 року No11/76, примушують ОСББ відкривати додаткові рахунки в «Ощадбанку», сплачувати кошти за утримання цього рахунку, платити комісію з коштів, які будуть надходити субсидіанту. Ці відрахування будуть зменшувати суму компенсацій по субсидіях, які має отримувати населення. Підкреслю найголовніше – у цій постанові ОСББ значаться у самому кінці списку отримувачів коштів», – зазначив Роман Гученко. Знаючи нашу систему, він висловлює припущення, що таким чином, для ОСББ коштів взагалі не вистачить.

Як відомо, 18 січня поточного року відбулося засідання АОСББ «Сумщина», яке об’єднує 34 діючих ОСББ, де ухвалили рішення не брати участь у так званій псевдомонетизації. «Ми закликаємо наших колег не відкривати додаткові рахунки в «Ощадбанку» для зарахування пільг та субсидій. Також інформуємо співвласників та мешканців про те, що не потрібно подавати нових заяв до Управління соціального захисту населення, оскільки при її поданні не буде субсидій, оскільки на ділі коштів для ОСББ не вистачить. Наразі й до квітня 2019 року працюємо за старими правилами, які діяли до 1 січня 2019 року. Оскільки субсидіати, котрі отримували субсидії до 1 січня 2019 року отримують її на старих умовах, – відзначив Роман Гученко.

Він також рекомендував іншим ОСББ не підтримувати пародію на монетизацію, яка почалася в Україні з 1 січня поточного року та підтримати рішення, прийняте членами асоціації ОСББ “Сумщина” в кількості 34 об’єднань у місті Суми.

«Чекаємо реальної монетизації за заявою міністра соціальної політики пана Реви, яка з’явилася після виступу Президента України 10 січня 2019 року» – резюмував Роман Гученко.

Позиція асоціації ОСББ “Сумщина” консолідується з думкою експерта ГолосUA Олександра Охріменко. Він, зокрема, повідомляє: «Заява міністра соціальної політики Андрія Реви про те, що в Україні з 1 січня субсидії будуть надаватися в грошовій формі, є піаром. Насправді, просто відкриють рахунок, за яким кошти, виділені на субсидії, підуть на рахунки теплокомуненерго. Цим рахунком фізичні особи не матимуть права скористатися. Якщо буде економія по субсидіях, тоді після завершення опалювального періоду, якщо Минсоцполитики визнає доцільним, то різниця в економії дійсно може бути у вигляді «живих» грошей. Тільки не зрозуміло, як можна буде ними скористатися, оскільки рахунки для фізичних осіб відкриваються, а користуватися грошима вони не можуть», – сказав О. Охріменко.