Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

ОСББ Сумщини. Новий час заводських осель

330

До складу сумського ОСББ «Альянс-2» входять два будинки – №13 та 14, що у Парковому проїзді. Їх збудували у 1972-1973 рр. для працівників фарфорового заводу та Хімпрому. З 31 травня 2016 р., коли тут зареєструвалося ОСББ, настав новий період для цих двох будинків, які стали вирізнятися поміж сусідніх будівель ошатністю й порядком.

Організував ОСББ «Альянс-2» Олександр ОСИПЧИЙ. Він розповідає: «Організувалися ми у травні 2016 р. й до сих пір кредитів не брали жодного разу. Існуємо на власні кошти — членські внески. У наших двох будинках знаходиться 30 квартир. Мешканці вносять до загальної каси ОСББ по 150 грн. кожного місяця. Загалом виходить – 4,5 тис. грн. щомісяця й 50 тис. грн. на рік. Почали ми свою діяльність з будівництва покрівель з металочерепиці над підвальними приміщеннями та біля вхідних дверей».

Поведінка окремих мешканці, що продовжують смітити у подвір’ї, заважає комфорту інших

Олександр Осипчий відзначає, що у перші роки існування об’єднання місто їх підтримало. Упродовж 2016-2017 рр. за кошти з міського бюджету, за сприяння депутата міської ради Вікторії ГРОБОВОЇ, здійснено чималий обсяг робіт. А саме: капітальний ремонт усіх покрівель, вирубка аварійних, висохлих дерев й обрізка інших зелених насаджень, заміна усіх комунікацій загального користування, які знаходяться у підвалах (теплопостачання, вода, каналізація).

«Ми комплексно підійшли до зовнішнього утеплення нашого житлового фонду. Ці роботи відбувалися разом зі встановленням нових вікон в обох будинках. Ці роботи виконувалися на умовах співфінансування з міською радою. Коли на рахунку ОСББ з’явилися 200 тис. грн., які зібрали мешканці, міські депутати проголосували за виділення 700 тис. грн. для утеплення будинків. Ці роботи тривали чотири місяці. У результаті будинки стали виглядати красиво, а головне – температурний режим у квартирах покращився на плюс три градуси. При цьому узимку централізоване опалення у трикімнатній квартирі коштує 1,1 тис. грн., в однокімнатній – 800-700 грн.», – ділиться своїм досвідом голова ОСББ та додає, що паралельно своїми силами у 2017 р. були встановлені нові лавочки, огорожа біля клумб, сенсорні, енергоефективні лампи у дворі та у під’їздах.

Нові лавочки, огорожу біля клумб, сенсорні, енергоефективні лампи у дворі та у під’їздах мешканці встановили без залучення кредитів

У планах ОСББ «Альянс-2» встановлення нових поштових скриньок та відеокамер, які будуть в онлайні транслювати, записувати на сервер цілодобове зображення усієї території подвір’я. Олександр Іванович з тонким почуттям гумору пояснює: «Відеоспостереження – це така собі сучасна профілактика правопорушень в окремо взятому подвір’ї. Ми захищаємо безпеку людей і намагаємося запобігти проявам хуліганства та крадіжкам».

За словами Олександра Осипчого, він, як голова ОСББ, має низку планів, як покращити умови життя мешканців, але поки що деякі з них вчасно не вносять квартплату, продовжують смітити у подвір’ї, не розуміючи, що це ж їх зона проживання та комфорту.