Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Олександр Лисенко: В бюджеті на 2023 рік значний фінансовий ресурс – на безпеку та оборону!

65

Сумська міська рада 14 грудня підтримала проєкт бюджету Сумської міської територіальної громади на 2023 рік. Головний кошторис громади має пріоритетом безпеку, оборону та соціальний захист мешканців.

Перед початком розгляду документу у сесійній залі перед народними обранцями виступив командувач ОТУ «Суми» Олександр НЕСТЕРЕНКО, який наголосив на важливості видатків на безпеку та оборону. Генерал також подякував очільнику громади та депутатському корпусу за підтримку, яке угрупування відчуває від самого початку: «У нас є повне порозуміння та повна ваша підтримка. Це, звісно, не влаштовує ворога, але влаштовує нас». Тож звернувся до депутатів з проханням при плануванні видатків на військових радитися з ОТУ, аби фінансувати найнагальніші потреби.

Під час обговорення та врахування пропозицій керівництва громади, депутатів та військових, визначилися з показниками бюджету на 2023 рік: доходи обраховані в сумі 3227,7 млн грн, видатки – 3324,1 млн грн (з урахуванням кредитування та міжбюджетних трансфертів, у т.ч. субвенції на освіту).

На безпекові та оборонні заходи у кошторисі громади передбачили 250 млн грн.

«Ми сьогодні в першу чергу повинні думати про те, аби люди відчували, що вони в безпеці, захищені та є порядок по всіх напрямках. Говорячи про порядок, ми не забуваємо про критичну інфраструктуру, тому виділяємо кошти на відновлення мереж, на теплопостачання, на водопостачання та водовідведення, щоб сумчани були з теплом, водою, а також зі світлом. І хоча щодо останнього не все залежить від нас, запланували кошти на допомогу в будівництві нових електричних мереж. Зрозуміло, що це не капітальні видатки і великих будівництв у новому році не буде», – наголосив очільник громади Олександр ЛИСЕНКО.

Безумовно, що бюджет-2023 є також соціальним, оскільки немає можливості втілювати інфраструктурні проєкти, проводити капітальні ремонти, реконструкції та будівництво об’єктів. Такі обмеження діють в рамках урядової постанови № 590, яка забороняє використовувати кошти на непершочергові потреби.

Серед завдань також забезпечення функціонування критичної інфраструктури громади, виплата заробітних плат та допомог соціально незахищеним верствам населення, підтримка соціальної сфери, оплата комунальних послуг для повноцінного функціонування комунальних закладів громади.

Відтак, бюджет на наступний рік на 65,2% складається з витрат соціальної спрямованості. Основним напрямом фінансування є:

  • сфера освіти – 1459,9 млн грн (в тому числі освітня субвенція – 473,8 млн грн), це 43,9% від усіх видатків;
  • соціальний захист – 378,9 млн грн (11,4%)
  • охорона здоров’я – 227,5 млн грн (6,9%)
  • культура і мистецтво – 35,9 млн грн (1%)
  • фізична культура та спорт – 65,1 млн грн (2%).

Не забули потреби житлово-комунального господарства, на які передбачили 289,5 млн грн (8,7%), а також інші напрями – 867,3 млн грн (26,1%), зокрема, реверсна дотація (вилучення до державного бюджету) – 127 млн грн.

У підсумку консолідований бюджет депутати підтримали 30-ма голосами. Про таку консолідацію зусиль говорили і керівники фракції міської ради, коментуючи ухвалений документ.

«Була проведена професійна робота департаментом фінансів, економіки та інвестицій, здійснювалася співпраця з депутатським корпусом, головами фракцій і з усіма депутатами. З колегами з виконавчого комітету, як мінімум, двічі зустрічалися та обговорювали. Всі питання і пропозиції були враховані, тому сьогодні ми консолідовано з усіма фракціями підтримали це рішення», – зауважив голова фракції «Батьківщина» Анатолій САГАЧ.

«Ми, мабуть, єдині у країні, хто повністю профінансує забезпечення добровольчих формувань: одяг, соціальні послуги, компенсація витрат на комунальні послуги. Стосовно розвитку та комунальних видатків, ми розуміємо: казначейство ці видатки не пропускає і в принципі це не на часі», – зазначив голова фракції «Європейська Солідарність» Вадим АКПЄРОВ.

«Ми збиралися з главами усіх депутатських фракцій, був присутній очільник громади. Усі питання пройшли бюджетну комісію. Вважаю, що рік буде достатньо насичений фінансово. Єдине, що дуже багато коштів піде на добровольчі формування, на військових, як і в році, що минає. Також спрямовані кошти на медицину, на освіту. Загалом вважаю, що все буде злагоджено», – сказав голова фракції «Слуга народу» Артем КОБЗАР.

Тож віримо, що злагоджена співпраця військових та міської ради і його керівництва і у наступному році сприятиме, аби 2023 рік став роком нашої Перемоги!

 

ІД