Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

НСЗУ провела моніторинг лікарень Сумської області

4,721

Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак розповіла про результати проведення моніторингу роботи закладів охорони здоров’я Сумської області за Програмою медичних гарантій (ПМГ) та наголосила на важливості дотримання надавачами послуг умов договору з НСЗУ.

НСЗУ проводить два види моніторингу – автоматичний (здійснюється постійно в електронній системі охорони здоровʼя) та фактичний (плановий або позаплановий, передбачає візити в медзаклади або аналіз їхніх документів).

Плановий моніторинг закладів охорони здоров’я області стосувався дотримання умов договорів за пакетами «Медична допомога при гострому мозковому інсульті», «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда», «Медична допомога при пологах», «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках». Перевірка полягала у тому, щоб перевірити, чи всі заклади охорони здоров’я, які уклали відповідні пакети з НСЗУ, мають відповідне обладнання, чи це обладнання працює, чи працюють відповідні команди медиків, чи закуплені ліки, тобто чи виконані всі вимоги, передбачені цими пакетами

До планового моніторингу в першому півріччі 2024 року потрапив один медзаклад Сумської області за пакетом «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках» – Обласний клінічний перинатальний центр. За його результатами медзакладу перерахують кошти за договором за січень-лютий 2024 року.

До планового моніторингу у другому півріччі 2024 року потрапив один медзаклад за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах» – Центральна міська клінічна лікарня м. Суми.

Більшість медзакладів області мають достатньо високий рівень проведення тромболітичної терапії при лікуванні інсультів. Згідно з даними автоматичного моніторингу за перше півріччя 2024 року, найвищі показники в таких лікарнях:

  • Центральна міська клінічна лікарня (Суми) – 20%;
  • Сумська обласна клінічна лікарня – 17%;
  • Глухівська міська лікарня – 12%.

Додамо, що в середньому по Україні показник застосування тромболітичної терапії складає 10%.

«НСЗУ оплачує лікарням за конкретні послуги, і для нас принципово, щоб вони надавались якісно, безоплатно та в повному обсязі. Моніторинг дає нам можливість відслідковувати роботу лікарень, бачити порушення, якщо вони є, та комунікувати щодо їх виправлення, адже пацієнти мають отримувати безпечні та якісні послуги на місцях. Так, високий відсоток проведення тромболітичної терапії у більшості лікарень Сумської області є позитивним сигналом: пацієнтам надають послугу, яка зберігає можливість швидкого відновлення після інсульту», – говорить Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.

Автоматичний моніторинг за пакетом «Медична допомога при пологах» показав, що в медзакладах, законтрактованих за цим пакетом у Сумській області, дотримуються правильного маршруту пацієнтки під час надання допомоги при передчасних пологах до 34 тижнів.

Окрім забезпечення права пацієнта на безоплатні медичні послуги, моніторинг допомагає контролювати цільове використання лікарнями бюджетних коштів.

У трьох лікарнях автоматичний моніторинг виявив необґрунтовані електронні медичні записи (ЕМЗ) щодо перебування пацієнтів тривалістю одна доба за пакетом «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій»:

  • Роменська центральна районна лікарня – 156 ЕМЗ;
  • Клінічний перинатальний центр пресвятої Діви Марії – 87 ЕМЗ;
  • Клінічна лікарня №4 (Суми) – 55 ЕМЗ.

Цим медзакладам перерахують кошти, отримані за відповідним пакетом від НСЗУ.

Корисним для пацієнтів стане новий дашборд, який вже доступний на сайті НСЗУ «Електронна карта місць надання послуг із медичної допомоги» . На ньому можна переглянути, в якому медзакладі надають ту чи іншу послугу, де є потрібний лікар або де можна пройти потрібне обстеження, а також побачити, скільки людей скористалися певною послугою за останні три місяці, щоб зрозуміти рівень завантаженості.