Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Нові санітарні норми. Чим годують школярів у Сумах

83

З січня в шкільних їдальнях почали діяти нові загальні державні санітарні норми для шкіл. Як це вплине на якість харчування, а також на його вартість, поки що сказати важко. “8 грн рішенням сумської міської ради виділено на кожну дитину 1-4 класів, це без пільгових категорій. Сніданок або обід на суму 14 грн для учнів 1-11 класів всіх пільгових категорій. Всього на 2020 рік із міського бюджету на харчування дітей у закладах освіти виділено 29 мільйонів 261 тисяча грн”, – розповіла Суспільне.Суми начальниця управління освіти та науки Сумської міськради Антоніна Данильченко.

Остаточну вартість нових обідів та нову суму, яка необхідна з бюджету, сказала Антоніна Данильченко, ще не прораховували.

Загалом із 2021 року у навчальних закладах заборонено:
продаж продуктів із високим вмістом солі;
вживання м’ясних та рибних продуктів промислового виробництва;
продаж газованих та енергетичних напоїв, а також кави та кавових напоїв;
обмеження солі та цукру відповідно до рекомендації ВООЗ.

Будуть нові вимоги до дієтичного харчування. Його надаватимуть, якщо є відповідна медична довідка. Збільшать кількість овочів та фруктів у шкільному меню та зобов’яжуть готувати рибу принаймні раз на тиждень.

Як повідомила начальниця відділу санепідемнагляду Валентина Тищенко, у січні школи на виконання нових норм не перевірятимуть: “Передбачені вимоги щодо дієтичного харчування для дітей з особливими харчовими потребами. За наявністю довідки керівник закладу освіти має забезпечити таку дитину харчуванням. Якщо раніше діти могли вживати ковбасу, сосиски з будь-якою термічною обробкою в бутербродах, якихось гамбургерах чи чизбургерах – зараз це буде заборонено. І можливе використання тільки м’яса або риби без жодних консервів”.