На законних підставах. Верховна Рада продовжує змінювати законодавство
Але поки що не ухвалила новий склад ЦВК
«Вікно» на митниці
Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект зі змінами до Митного кодексу та деяких інших законодавчих актів щодо впровадження механізму «єдиного вікна» і оптимізації контрольних процедур на митниці.
Законопроект входить у пакет з 35 проектів законів, визначених як необхідні для поліпшення бізнес-клімату та економічного зростання в країні. Документ передбачає подачу до митного оформлення дозвільних документів в електронній формі. Це стосується всіх видів контролю, які сьогодні проходять товари при переміщенні через митний кордон. Це і фітосанітари, і ветеринари, і екологи, і радіологи – всі інші контролери. Якщо вони видали документ, то повинні його в електронній формі помістити у відповідну інформаційну систему , яка адмініструється органами доходів і зборів.
Скандал навколо сайтів
На сьогоднішній день у парламенті немає голосів для голосування за законопроект № 6688 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеки в інформаційній сфері, який дозволяє тимчасово блокувати інформаційні ресурси.
Громадські організації вимагають від депутатів не голосувати за цей законопроект, який надає владі практично необмежене право блокувати будь-які сайти, грубо порушує права людини та національне законодавство, включно з Конституцією України. У Раді Європи теж заявили про загрозу свободі слова з боку української держави через даний закон.
Він передбачає, що інформаційний ресурс зможуть заблокувати на 48 годин «у виняткових невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та запобіганням вчиненню тяжкого або особливо тяжкого злочину»; а за рішенням слідчого судді, суду, прокурора або ж РНБО – на більш тривалі періоди за розміщення «забороненої інформації». Проект закону пропонує розширити поняття «технологічний тероризм». До визначення включили в тому числі вплив на ухвалення рішень органами держвлади, місцевого самоврядування, службовцями, об’єднаннями, юрособами або привернення уваги громадськості до політичних, релігійних та інших поглядів звинуваченого у тероризмі.
Штрафні санкції
Посилення штрафів торкнулося п’яних водіїв, байдужих батьків та незаконних лісорубів.
Верховна Рада планує посилити кримінальну відповідальність за ДТП за участі п’яних водіїв, що спричинило смерть потерпілих. За відповідний законопроект у першому читанні проголосували 240 народних депутатів, передає кореспондент УНН.
Пропонується пожиттєве позбавлення права керування транспортними засобами, а також посилення кримінальної відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів. Крім цього, передбачено посилення кримінальної відповідальності за ДТП, що спричинили смерть. Пропонується карати винних осіб позбавленням волі на термін до 10 років.
Верховна Рада України ухвалила законопроект №5495 «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів необроблених карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років», – йдеться у законі, повідомляє 24tv.ua з посиланням на сайт Верховної Ради. Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням наданої їй влади чи службового становища, карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.
Окрім того, Верховна Рада посилила відповідальність за несплату аліментів. Парламентарі 230 голосами підтримали у другому читанні та в цілому відповідний законопроект, передає кореспондент УНН. Законом посилено відповідальність за несплату аліментів та збільшено строк звернення і період, за який може бути стягнуто аліменти. Передбачається, що несплата аліментів на утримання дитини одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, — тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.
Ксенія Євдокімова,
“Панорама” 28-2018