Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На території Сумщини пошкоджено 145 закладів освіти та 40 медичних закладів

98

Станом на кінець листопада 2023 р. від початку повномасштабного вторгнення статистика руйнувань в області є постійно змінюваною, адже ворог не припиняє гатити по прикордонних населених пунктах щодня, а значить додають нові руйнування і збитки.
Як повідомляють в Управлінні охорони здоров‘я Сумської ОВА, з 24 лютого 2022 р. до 30 листопада 2023 р. по області внаслідок агресії росії пошкоджено 40 медичних закладів, 6 з яких були повністю зруйновані. Станом на зараз, на відновлення медичних установ область з державного бюджету отримала 1,6 млн грн, на ремонт частини медзакладів громади виділяли власні кошти або кошти, які заробили самі заклади. Отже, загальними зусиллями вдалося повністю відновити 19 медичних закладів, ще 6 – відновлені частково.
Територіально, найбільше постраждалих установ у Тростянецькій, Охтирській та Краснопільській громадах.
Однією з лікарень, яку пристосували до потреб мешканців громади, є зруйнована Тростянецька міська лікарня. Там нещодавно відкрили нову модульну поліклініку, адже під час російської окупації Тростянця триповерхова будівля консультативно-діагностичної поліклініки була зруйнована.

Тростянецька міська лікарня, яка під час ворожої окупації стала символом нескореності як Тростянця, так і України, сьогодні поступово оживає і відновлюється

450,0 квадратних “модульних” метрів тепер будуть приймати мешканців Тростянецької громади, завдяки підтримці Федерального уряду Німеччини та компанії GIZ у рамках проєкту «Спеціальна програма підтримки України». Будівля має автономне теплопостачання, підключена до систем водопостачання та водовідведення. Електроживлення буде здійснюватись від сонячних електростанцій, які раніше облаштовані на дахах лікарні. У кожному кабінеті встановлені кондиціонери, рекуператори та іонізатори повітря, що значно покращить мікроклімат приміщень. Також встановлено нове сучасне медичне обладнання та меблі. Модульна поліклініка надає весь спектр поліклінічних послуг.

Наташа Акулова, Панорама, №49-2023