Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщину з зони ООС повернувся 22 окремий мотопіхотний батальйон (Фоторепортаж)

210

У самому центрі міста Охтирка велика військова родина зібралася разом, аби почути привітання з нагоди повернення 22-го окремого мотопіхотного батальйону на постійне місце дислокації після успішного виконання бойового завдання в зоні ООС. З моменту військових дій на Сході нашої країни, на жаль, не всі бійці повернулися додому. Пам`ять загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання.

Командир 22-го окремого мотопіхотного батальйону підполковник Юрій КОВЦУР, звертаючись до присутніх, зазначив: «Від щирого серця вітаю весь особовий склад батальйону із поверненням до пункту постійної дислокації. Бажаю всім якомога швидше адаптуватися до мирного життя, відновити здоров`я, полагодити техніку, стати в стрій і бути готовими надалі виконувати свої бойові обов`язки».

3 квітня 2014 року Харківський обласний військовий комісар утворив 22-й батальйон територіальної оборони, який невдовзі було перейменовано у 22-й окремий мотопіхотний батальйон у складі 92 окремої механізованої бригади

Начальник штабу – перший заступник командира 92-ї окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка полковник Роман КОРЕНЮК зазначив: «Славетний батальйон, успішно виконавши визначені бойові завдання, повернувся на рідну мирну землю. З усього серця вітаю всіх, хто зі зброєю в руках гідно захищав Україну, даючи можливість людям мирно жити, навчатися, працювати та ростити дітей».

Міський голова Павло КУЗЬМЕНКО привітав військовослужбовців з успішним виконанням бойових завдань і висловив щиру вдячність за вірність військовій присязі, мужність та відвагу. «Я завжди вважав, що медицина найважливіша професія. Відвідавши зону АТО, я змінив свою думку. Дякую вам, що сьогодні всі жителі нашої громади також мають можливість жити буденним спокійним життям, а не ховатися від війни. Бажаю вам здоров’я та завжди залишатися в строю», – зауважив міський голова.

Голова громадської організації “Спілка воїнів АТО, ООС російсько-української війни “Непереможні” Володимир ГЕЙКО привітав військовослужбовців із поверненням, подякував за сумлінне виконання військового обов’язку, хоробрість та відвагу, витримку та чесну службу під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету і територіальної цілісності України.

За вірність військовій присязі, сумлінне виконання військового обов`язку, мужність та відвагу, проявлені в ході виконання завдань в зоні проведення операції Об`єднаних сил, кращих військовослужбовців батальйону нагородили нагрудними знаками «За зразкову службу», Почесним нагрудним знаком «За досягнення у військовій службі» першого ступеня, Почесним нагрудним знаком «За досягнення у військовій службі» другого ступеня, а також оголосили подяки та грамоти від вищих штабів.
Нагадаю, з початком військової агресії Російської Федерації виникла необхідність створення нових військових формувань. Так, 23 квітня 2014 року Харківський обласний військовий комісар утворив 22-й батальйон територіальної оборони, який невдовзі було перейменовано у 22-й окремий мотопіхотний батальйон у складі 92 окремої механізованої бригади. За час проведення антитерористичної операції та здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації батальйон брав участь в боях по обороні Варварівки, Дмитрівки, Щедрищева, Новобахмутівки, Верхньоторецького та інших.

Анна Агурєєва
Панорама №28-2021