На Сумщині зміцнюють захист населення
Ворог щодня завдає ударів по прикордонних населених пунктах Сумської області. Мешканці більш віддалених від кордону з “мордором” територій не так потерпають від воєнної активності рашистів, хоча повітряні тривоги стають дедалі частішими. Це пов’язано з реструктуризацією самого принципу роботи системи оповіщення, і тепер мешканці області мають змогу реагувати не лише на офіційну тривогу від національної системи оповіщення, а й на тривоги “місцевого рівня”. “На сьогодні до нашої внутрішньої системи вже заведено 7-8 джерел. Сюди включено і системи оповіщення поліцією, СБУ, ДСНС, громадянами. Тобто до національної системи додалась ще й регіональна”, – констатував під час брифінгу начальник Сумської ОВА Володимир АРТЮХ.
Область активно готується до осінньо-зимового сезону, і сьогодні особливо гостро стоїть завдання захисту від ворожої авіації об’єктів критичної інфраструктури. Задля досягнення цієї мети на обласному і державному рівнях було прийняте рішення про створення в нашій області додаткових підрозділів ППО, робота яких буде направлена на забезпечення захисту саме критичної інфраструктури.
“Нам необхідно кілька десятків спеціалізованих автомобілів, які ми облаштуємо відповідною зброєю. Екіпажі комплектуватимемо коштом мешканців Сумщини, яких треба буде ще навчити. Держава на формування підрозділів виділяє техніку, ми її будемо переганяти із відповідних регіонів. Але це закриває тільки частину потреб. Тож ми вимушені звертатися за підтримкою до громад”, – повідомив очільник області.
Не забувають в області й про евакуацію з найближчого прикордоння. Станом на середину вересня з 5-км зони мешканців переселяють до більш безпечних громад. Наразі близько 500 дітей із прикордонних територій вже евакуйовані. В той самий час майже 600 дітей залишаються у небезпечній зоні через незгоду батьків виїжджати. З такими жителями Сумщини продовжують проводити бесіди та переконують евакуюватися.
Найскладніша безпекова ситуація залишається у Великописарівській, Середино-Будській, Краснопільській та Білопільській громадах.
Олена Миколаєнко, Панорама, №39-2023