Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині засіють менше землі, ніж торік

97

Третя посівна кампанія в умовах повномасштабного вторгнення триває у Сумській області. У зв’язку з замінованими полями, у 2024 році засіяних площ буде на 50 тисяч гектарів менше. У 2023 році загальна посівна площа становила 1 мільйон 75 тисяч гектарів.

Втім це не загрожує продовольчій безпеці регіону, як розповів Суспільному директор профільного департаменту Олександр Маслак.

Аграрії Сумщини констатують, що пори небезпеку, треба виходити в поля і проводити роботи, адже на весні кожен день на вагу золота.

Головними чинниками, які заважають нормально працювати, аграрії області називають постійні обстріли, заміновані поля, нестачу кадрів, бо багато чоловіків забрали в ЗСУ, а також здорожчання супутніх матеріалі, а саме палива та добрив. .

Про зменшення посівних площ і різновидів сільгоспкультур говорить і директор департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Олександр Маслак: “В пріоритеті пшениця, кукурудза і олійна група культур — соняшник, соя і ріпак. Наразі відбувається сівба ранньої зернової групи. Прогнозовані площі на рівні з минулим роком. Це 60, 4 тисячі гектарів. Сьогодні по цій групі культур — пшениці, ячменю, також овес і горох, посіяно 21 тисячу гектарів, що становить понад третину від прогнозованих площ”.

За його словами, наразі розпочалася сівба соняшнику. З прогнозованих площ 221 тисяча гектарів посіяно в межах 4-5%. Загалом на Сумщині понад півтори тисячі суб’єктів господарювання, котрі займаються рослинництвом.

Фото Суспільне.Суми