Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщини вигоріло майже два гектари лісу

204

За інформацією речниці Північного лісового офісу ДП “Ліси України” Дарини Бондаренко, від початку року в лісах Сумщини виникло вісім пожеж загальною площею близько двох гектарів. За аналогічний період минулого року в області зафіксували три пожежі, площею 40 гектарів внаслідок обстрілів.

Протипожежні розриви, мінералізовані смуги та облаштування рекреаційних пунктів слугують для уникнення пожеж у лісових масивах. Як борються з загрозою пожеж у філії “Охтирське лісове господарство” та які заходи здійснюють, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Охоронець центру спостереження Охтирського лісництва Максим Комишанський розповідає, через монітор бачить навіть найменше задимлення у лісі. Фахівець каже, що першими про займання дізнаються пожежники.

Понад 20 років гасить пожежі Олександр Северин. Чоловік розповідає, що невелике займання згубне для екосистеми лісу:
– Місяць тому був дощ і вдарила блискавка і ми виїжджали гасити. Одна сотка загоряння. Одна сосна загорілася по сухостою і загасили. У нас в команді 3 людини. Ми прагнемо якомога швидше загасити.

– На Сумщині 28 веж та щогл, оснащених телевізійними системами спостереження, додає інженерка з лісових культур Марина Малишенко. – Завдяки цьому ми майже 100% виявляємо лісові пожежі. На території філії знаходиться 2 вежі, висотою до 50 метрів. На вежах встановлені камери відеоспостереження, які обертаються навколо і ми можемо спостерігати за всіма шпильковими лісовими масивами. Відео з вишок передається на монітор комп’ютера за яким цілодобово сидить черговий. Камери спостереження можуть працювати під час відключення світла.

– За цей рік виникло у нас 2 лісові пожежі, загальною площею 0,02 гектара. Перша була з вини людей, банально — кинутий недопалок. А друга, через блискавку, – розповів інженер з охорони та захисту лісу Олександр Назаренко. – В разі масштабної пожежі лісівники мають пересувний командний пункт, в якому можна жити і працювати три доби. Він забезпечений харчуванням, водою, всіма засобами для проживання у природних екосистемах. Можна готувати самим, також є сухпайки.. До складу команди входить 2 водії і боєць. У Сумській області є таких 4 загони Охтирський, Тростянецький, Лебединський та Сумський лісгоспи.