На Сумщині учасники АТО не можуть здати в оренду землю
На Сумщині учасники АТО скаржаться на те, що не можуть здати в оренду свої земельні ділянки. За їхніми словами, їм не дають це зробити: погрожують та відмовляють фермерів від співпраці.
Село Сакуниха розташоване за 6 кілометрів від Недригайлова. Саме тут отримали земельні ділянки колишні учасники бойових дій на Сході. Іван Бречка розповідає, що в цьому їм з товаришем допоміг адвокат Вадим Коваленко. Щоправда, кажуть, отримали не по два гектари, а менше.
“Був один шматок поля, його поділили на трьох, тобто Івану, моєму побратиму, дісталося, мені дісталося, і третя ділянка, там десь 1,5 гектари, найменша”, — говорить Суспільному. Суми власник земельної ділянки Дмитро Черноус.
Староста Сакунихського старостинського округу Василь Никоненко розповів, що на цьому полі депутати сільської ради виділили дві ділянки учасникам АТО. Дійсно, воно менше, ніж два гектари.
“Може не вистачило просто землі, буває в нас так. Там не пише “два гектари”, там пише “у межах двох гектар”. Так що може бути 1,8-1,7. Вони поміряли, могли б одному дати — два, другому — півтора, а їм поділили порівну, і вийшло там 1,75. Оце так, що не вийшло в них по два гектари”, — розповідає він.
За словами власників, адвокат запропонував здати цю землю в оренду, але договір, який правник надав їм на підпис, викликав запитання.
“Ми вирішили з ним зустрітися і всі ці питання вирішити. Зустрілися – на це він вигнав нас зі свого офісу, і сказав, щоб я вас тут більше не бачив”, — каже власник земельної ділянки Іван Бречка.
Він розповів, що орендар, який був вказаний в договорі, запропонував надто низьку ціну. Вони відмовилися.
“Дзвонить Коваленко Вадим Миколайович і починає погрожувати. Що я у вас відберу землю, анулюю всі акти державної власності, якщо ви не підпишете договір з Петром Івановичем Постілом. Фермерам, які нам телефонували, вони погрожували і сказали, щоб з нами ніхто не укладав ніяких документів”, — каже Бречка.
“Він хотів з нами укласти договори, заплатити нам 6600, щоб ми ще й податки сплатили, а нашу землю потім взяти і здати іншим людям, і щороку отримувати гроші ні за що”, — сказав Черноус.
Петро Постіл, з яким мали укласти договір оренди — підприємець з Недригайлівщини, депутат обласної ради від “Європейської Солідарності”.
“Мені запропонували. Я погодився, забрав їхні документи. Підготували договір, віддали їм на підпис, їх щось не влаштувало. Вони не казали, що їх орендна плата не влаштовує. Вони сказали, що умови договору їх не влаштовують. Зустрілися — вони сказали, які пункти їх не влаштовують і принципі дійшли згоди. Далі вони передзвонюють і кажуть, що когось знайшли, хто платить більше. Кажу, як платять – віддавайте їм. Оце і все, що нас зв’язує з ними”, — сказав він.
Суспільне протягом тижня чекало на коментар адвоката Вадима Коваленка. Спочатку він нам його обіцяв надати, а пізніше відмовився, не пояснивши причину. Зараз ділянки, про які нам розповів Дмитро Черноус, офіційно ніхто не орендує. Саме поле розоране.