Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині триває посівна кампанія

103

На Сумщині триває третя посівна кампанія в умовах повномасштабного вторгнення. У зв’язку з замінованими полями, у 2024 році засіяних площ буде на 50 тисяч гектарів менше. У 2023 році загальна посівна площа становила 1 мільйон 75 тисяч гектарів. Утім, це не загрожує продовольчій безпеці регіону, як розповів Суспільному директор департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Олександр Маслак.

“В пріоритеті — пшениця, кукурудза і олійна група культур: соняшник, соя і ріпак. Наразі відбувається сівба ранньої зернової групи. Прогнозовані площі — на рівні з минулим роком. Це — 60, 4 тисячі гектарів. Сьогодні по цій групі культур — пшениці, ячменю, також овес і горох, посіяно 21 тисячу гектарів, що становить понад третину від прогнозованих площ”, — пояснив Олександр Маслак.

За його словами, наразі розпочалася сівба соняшнику. З прогнозованих площ 221 тисяча гектарів посіяно в межах 4-5%. Загалом на Сумщині понад півтори тисячі суб’єктів господарювання, котрі займаються рослинництвом.

За словами молодшого агронома Давида Снєгірьова, перед весняною посівною на полях провели всі необхідні агротехнічні заходи; утім, на добривах довелося економити.

“Суттєво скоротилися об’єми добрив, які ми закуповуємо і вносимо в ґрунт, бо добрива подорожчали, логістика подорожчала, а прибуток у нас лишився на тому ж рівні, а то і менший. Плюс ми маємо стару техніку українського зразка і вона часто ламається. Запчастини для цієї техніки — дорогі. Наразі ми посіяли пшеницю. Приблизно 60 гектарів ярої пшениці і ще плануємо досіяти гектарів 40 пшениці та 20 ячменю”, — пояснив Давид Снєгірьов.

За його словами, бракує коштів на посівну та робочої сили.

“Нестача нових кадрів, бо старі у нас пішли захищати країну”, — додав молодший агроном.