Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині триває перший етап програми “єВідновлення”

79

Державна програма компенсації “єВідновлення” за зруйноване житло, завдяки якій фінансову допомогу можуть отримати мешканці Сумської області, чиї будинки або квартири зазнали незначних пошкоджень внаслідок війни, і які ще не були відремонтовані, стартувала у Сумській області 10 травня. Про перші її результати прозвітував перший заступник голови Сумської обласної військової адміністрації Тарас САВЧЕНКО.
“Перший етап проєкту розрахований на фізичних осіб, чиє житло зазнало незначних пошкоджень внаслідок збройної агресії росії, і яке ще не було відремонтоване власними силами, і лише про території, де не ведуться бойові дії”, – повідомив посадовець.
Станом на 1 червня тергромади Сумської області до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терактів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, внесли дані щодо пошкоджень 3887 об`єктів, з яких 3509 житлових (2549 будівель та 960 квартир) та 2571 акт комісійного та технічного обстеження. Жителі Сумщини подали близько 8 тисяч інформаційних повідомлень про зруйноване майно через «Дію». Відповідних заяв на компенсацію подано вже 276. Найбільше їх надійшло по Охтирській громаді – близько 100, а також від мешканців Тростянця та Сум.
36 тергромад, які підпадають під критерії держпрограми, вже створили відповідні комісії з компенсації за пошкоджене майно. Проблема з її створення виникла у Недригайлівській ТГ, у якій криза місцевої влади.

 

7 березня 2022 р. Авіаційним нальотом ворога вщент знищені приватні будинки по вул.. Роменській. Загинуло понад 20 людей, серед них 3 дітей. Тим, хто вижив і лишився без житла, доведеться ще чекати на виплати, адже програма «єВідновлення» на них не розрахована

 

 

 

18 з цих комісій вже мають доступ до Реєстру, інші чекають від ДП «Дія» підключення. Вже 367 домогосподарств  направили заяви щодо надання компенсації, з них 8 заяв взяті в обробку Конотопською, Тростянецькою, Білопільською, Чернеччинською, Лебединською та Великописарівською територіальними громадами.
“Головна умова – програма розрахована на пошкоджене, а не зруйноване майно. Механізми та інструменти для компенсації на відновлення зруйнованих об’єктів або тих, які люди вже відремонтували власними силами, наразі знаходяться в розробці для подальшої їх реалізації”, – конкретизує умови програми начальник Сумського обласного управління архітектури Володимир БИКОВ.
Зараз, наголошує головний архітектор, місцеві органи самоврядування мають якомога тісніше співпрацювати з мешканцями своїх тергромад, надавати їм консультації і роз’яснювати у чому суть “єВідновлення”. Чим швидше вони це зроблять, тим оперативніше люди зможуть отримати цю допомогу. Цифра її не може перевищувати 200 тис. грн, а у пріоритеті на отримання компенсації будуть учасники бойових дій; люди з інвалідністю внаслідок війни; ветерани війни; члени сімей загиблих військових; мобілізовані; багатодітні родини; люди з інвалідністю І та II групи; батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу; опікуни/піклувальники, прийомні батьки та патронатні вихователі; діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Альона Касаткіна, Панорама, №23-2023