На Сумщині складуть агро-туристичний кластер «Слобожанське коноплярство»
Обласний проект «Створення агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» має зруйнувати міф про те, що конопля – це рослина, яка має цікавити лише наркозалежнихмає, а, натомість довести, що у конопель, які вирощуються на Сумщині величезний потенціал і її вирощування та використання здатні стати стимулом для розвитку сільського та гастрономічного туризму.
Серед 94 учасників конкурсу диверсифікації напрямків підприємницької діяльності у сільській місцевості «Слобожанське коноплярство» увійшло до шести переможців. Бюджет цього проекту становить 21 млн грн.
На базі інституту луб’яних культур буде створена загальноукраїнська платформа, яка передбачає впровадження нових розробок, поширення продукції з коноплі не лише на Сумщині, а й в інших регіонах. «Планується створення музею та демонстраційних майданчиків», – розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК.
Коноплі – це дуже цінна культура, з них можна виготовляти багато корисних речей. Під час брифінгу начальник відділу промоції та туризму Департаменту культури, інформаційної політики та туризму Юрій ГЛАДЕНКО показав клубок конопляної нитки з Роменщини, конопляний Кролевецький рушник. «Також ви бачите тут конопляну олію, посуд вироблений з відходів конопель. Такі речі по мінімуму впливають на навколишнє середовище, бо є біорозкладними, – розповів Юрій Гладенко. – Загалом вже відомо більше 50 напрямків діяльності, у процесі яких використовуються коноплі. Ця рослина навіть в космос літала, не кажучи вже про харчування. До речі, конопля може якісно замінити целюлозу. Період росту конопель – 120 днів, і цілих 6 т целюлози може замінити урожай конопель зібраний з 1 га посівної площі».
Голова громадської організації «Центр туристичних та культурних проектів «Мандрівна Україна» Денис ПОЛАК додав, що в рамках агро-еко-етнофестивалю коноплярства «ХемпФест» та гастрономічного фестивалю «Слобожанські смаки», Сумщина вже пропонувала дегустацією продуктів та страв із конопель. До речі, сумчани та гості міста можуть скуштувати вареники, бургери з коноплі у закладах харчування.
«Зараз працюємо над створенням музею коноплярства в місті Суми – сучасного експозиційного хабу з інтерактивними технологіями, доповненою реальністю тощо», – розповів він.