На Сумщині працюють мобільні медичні команди
Війна розділила життя всіх українців на «ДО» та «ПІСЛЯ». Не стала винятком і пані Любов Приходько, яка мешкає в селі Гребениківка, що на Сумщині. Увесь свій вік жінка прожила тут, працювала, виховувала дітей та онуків. Та 16 березня стало для неї найстрашнішим днем за весь період війни. Жінка пригадує, як після сімейної вечері пішли всі відпочивати, діти залишились бавитись в кімнаті, аж раптом хтось постукав у двері, і то були вони…
«Вийшла я на ґанок, чую постріл у повітря. Дивлюся, а то російські солдати стоять і кричать з-за паркану: «Відкривай швидше», – пригадує Любов Приходько.
Без жодних роздумів жінка разом з зятем впустили окупантів до двору, адже в той момент здалося, що смерть дивиться їй в очі. рашисти без дозволу зайшли до хати, кілька хвилин побули, а згодом почувся ще один постріл.
«Окупант вистрілив в мене. І я почала кричати, що в мене немає ноги! рашисти вибігли з хати. Потім нічого не пам’ятаю. Пригадую, як ті привели лікаря, який запитав чи є тут поранені? Я відповіла, що так, це я», – згадує Любов Приходько.
Але на цьому історія жінки не закінчилась. Окупанти під дулом автомата повели пані Любов з собою, тримали в полоні майже 13 годин, адже вона відмовилась з ними їхати до Бєлгорода. Але жінка народилась в сорочці, і згодом рашисти дозволили зятеві доправити тещу до Сумської обласної лікарні.
Нині потерпіла пережила дві операції, лікарі намагалися зробити все можливе, аби нога залишилась, проте через втрачений час кінцівку довелося ампутувати.
«У Сумах мене прооперували, пришили пальці на нозі, але вони не прижилися. Через місяць мене прооперували повторно, але знову результати були невтішні. Тому довелося ампутувати ногу», – розповідає пані Любов.
А на початку вересня вона дізналась про те, що на Сумщині запрацювали мобільні медичні команди, звернулась до них, попросила приїхати. Медики не тільки міряють тиск, беруть кров, а ще й ліки роздають безкоштовно. Проєкт реалізовується ГО «АСМУ», за підтримки бюро ВООЗ в Україні.
Мобільні медичні команди їздять по області, аби надати допомогу тим, кому ніяк не добратися до лікарні. У семи областях України упродовж трьох місяців рятівники людських душ проводять виїзди та приймають усіх бажаючих. У свою чергу, слід зазначити, що значна кількість інфрастуктури зруйнована, тож і працювати медикам доводиться майже на межі своїх можливостей.
Мобільні медичні команди зосереджені на лікуванні хронічних захворювань: ХОЗЛ, бронхіальної астми, гіпертонічної хвороби, серцево-судинних захворювань, епілепсії, судом та захворювань щитової залози. Проєкт функціонуватиме до кінця листопаду, тож всі охочі можуть безкоштовно проходити обстеження!