Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині померзли сходи ярих культур, але голоду не буде

1,154

Про те, як долають виклики війни та забезпечують мешканців Сумщини продовольством аграрії Сумської області, розповів директор Департаменту агропромислового комплексу Сумської ОДА Олександр МАСЛАК. Найголовніше досягнення Сумської області, яка має найдовший кордон з ворогом, на його думку, є те, що на Сумщині збережений ресурсний потенціал для виробництва сільськогосподарської продукції та продовольства.

Цього року серед найпопулярніших культур, які вирощуються на Сумщині, пшениця, кукурудза на зерно, соняшник, соя та ріпак. Вибір саме цих культур обумовлений кон’юнктурою світового та вітчизняного аграрного ринків. Аграрії області засіяли 1 млн 32 тис. га, а це на 4% менше, ніж минулого і, навіть, позаминулого років. Таке скорочення посівних площ в області пов’язане з небезпечністю проведення будь-яких видів робіт у прикордонній зоні.

За даними Департаменту АПК СОВА, посівна площа під пшеницею становить 167, 5 тисячі гектарів — це на 2% більше, ніж минулому році. Скоротилися площі під кукурудзу та зерно. Цього року вона становить 259 тисяч гектарів — це менше на 8% порівняно з минулим роком. Загальна площа для зернової групи сільськогосподарських культур становить 478 тисяч гектарів. Це менше, порівнюючи з минулим роком на 8%.
Ще 455,9 тисячі га земель сільськогосподарського призначення цьогоріч засіяли олійними культурами, зокрема соняшником, соєю, ріпаком. При цьому посівна площа соняшнику зменшилася до 169,2 тис. гектарів. Своєю чергою площа сої збільшилася до 220,2 тис. гектарів, ріпаку – до 66,5 тис. гектарів.

Аграрії Сумщини експортували свою продукцію у 6 країн світу. Зокрема сою до Туркменістану, просо – в Італію, соняшникову олію в Польщу, шрот соняшниковий експортували до Польщі, Угорщини, Румунії, Литви

Через нестабільну погоду на початку сезону, а саме через весняні заморозки, у Сумській області були частково пошкоджені сходи ярих культур, сої та кукурудзи на зерно. Через це аграрії були змушені провести сівбу даних культур заново на площі майже в 1 тис. га.

Через заморозки постраждали й плодово-ягідні насадження. Заморозки сталися під час активного цвітіння і формування плодів, отже, дані насадження втратили здатність до плодоносіння у цьому році.

Чи впорається Сумщина з аграрними викликами на третьому році війни? Питання актуальне і життєве. Адже від врожаю напряму залежить, чи не буде у нас продовольчої кризи.

«Сьогодні ще досить рано прогнозувати врожайність, вони будуть досить не реалістичними, адже жнива ще не розпочиналися, і на дозрівання врожаю можуть вплинути досить багато факторів, — каже Олександр Маслак. – Збиральна компанія за сприятливих погодних умов почнеться у Сумській області з липня, а до цього часу погодні впливи можуть значно змінити прогнозований врожай як в кращий, так і гірший бік».

Попри те, що очільник аграрного сектору Сумщини вже сьогодні заявляє про менші зернові врожаї, він також запевнив, що продовольча криза нашій області не загрожує. І тваринництво, і рослинництво виробляють продукції більше, ніж того потребує споживчий ринок нашої області. Тому мешканці Сумщини можуть бути впевнені у продовольчій безпеці та забезпеченні області на зимово-весінній період 24-25 рр.