Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Дмитро Живицький: “Перші завдання, які поставив я перед собою – це створення нових робочих місць і розвиток Сумщини”

340

Новий голова Сумської ОДА Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ: “Перші завдання, які поставив я перед собою – це створення нових робочих місць і розвиток Сумщини”

Дмитро Живиццький працює на цій посаді менше місяця, проте вже вирішив провести пресконференцію – не для того, щоб відзвітувати про те, що зроблено (тут говорити особливо немає про що, адже минуло зовсім мало часу), а в першу чергу для того, щоб розповісти про свої плани, бачення розвитку області, проблеми, перспективи, напрямки роботи.

Про коронавірус
Дмитро Живицький закликав усіх вакцинуватися, адже восени очікують нову хвилю коронавірусу. За словами очільника області, Сумщина однією з перших одержала вакцину Moderna, також є можливість зробити щеплення іншими вакцинами. На Сумщині центри масової вакцинації працюватимуть 7 днів на тиждень в Конотопі, Ромнах, Охтирці, Шостці та два в Сумах. Люди, які не можуть самостійно пересуватися, можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації додому за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19 або через свого сімейного лікаря. Також поставлено завдання у найкоротші строки у лікарні святої Зінаїди у Сумах вирішити питання стовідсоткового підключення централізованої подачі кисню – в разі необхідності тут будуть приймати дітей зі всієї області.

Про оборону та захист
Наша область є прикордонною та має найбільший за протяжністю державний кордон з Російською Федерацією. Тому одним з основних завдань органів влади є налагодження ефективної територіальної оборони. Зокрема, в обласній адміністрації буде створено, а правильніше сказати відновлено, управління оборонної роботи, забезпечення законності та правопорядку. Також буде посилено роботу зі створення сил територіальної оборони, адже саме вони, на випадок вторгнення агресора, будуть тримати оборону до приходу армії.

Про роботу та кадри
За словами Дмитра Живицького, до вересня ніяких особливих кадрових змін не буде – заступники голови ОДА та керівники структурних підрозділів повинні показати та довести свою ефективність на своїх посадах. Натомість, вже подано на затвердження до Кабміну три кандидатури нових заступників – зокрема, один з них по цифровізації. Тобто заступників у голови ОДА стане на три більше. Дмитро Живицький говорить, що він бере у свою команду лише тих, кого знає особисто та хто є професіоналами своєї справи. “Перші завдання, які поставив я перед собою, – це створення нових робочих місць і розвиток Сумщини. Для цього необхідно мати, в першу чергу, серйозну команду», – зазначив Дмитро Живицький. У команді серед радників є земляки, які успішно працювали в Києві і зараз погодилися повернутись на Сумщину, є і переселенці з Донбасу. Є серед радників і заступники міністрів, і експерти з цифровізації, регіонального розвитку, залучення інвестицій.

Про спорт, культуру та архітектуру
Цього року з обласного бюджету будуть виділені кошти на реконструкцію системи водовідведення обласного художнього музею, а міський бюджет профінансує облаштування внутрішніх мереж та санітарних кімнат у музеї, адже там до сьогодні немає нормальної каналізації, а експонати, особливо ті, які знаходяться у фондах, зберігаються у дуже поганих умовах. І це дійсно великий сором. “У рамках програми Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО планується відновлення по всій Україні спортивних шкіл. І ми подали в цей перелік обласний інтернат спортивного профілю “Барса”, кінно-спортивну школу, інші школи такого спрямування, – розповів Дмитро Живицький. – Всього сім таких спортивних об’єктів. Також хочемо провести перемовини з ФСТ “Динамо”, щоб нам передали базу в Токарях”. Вже оголошено конкурс на реконструкцію Майдану Незалежності у Сумах, проводиться робота для того, щоб включити садибу Харитоненка до проєкту “Велика реконструкція”. Туди з часом можна буде перенести частину фондів художнього музею.

Про об’єкти будівництва
“Один з об’єк -тів “Великого будівництва” – новий дитячий садок в обласному центрі ми маємо відкрити до 30-річчя Незалежності України, – зазначив голова облдержадміністрації. – І зараз будівельні бригади працюють у кілька змін, щоб завершити всі роботи вчасно”. Також планується у рамках програми “Велике будівництво” відкриття 7 приймальних відділень в області – у містах Суми, Шостка, Конотоп, Охтирка, Ромни та Глухів. Також невдовзі буде оголошено тендер на розробку проєкту будівництва першої черги нового 8-поверхового хірургічного корпусу Сумської обласної клінічної лікарні по вулиці Ковпака. Там планується створення сучасного медичного містечка з вертолітним майданчиком. Крім того, голова облдержадміністрації розповів, що в рамках “Великого будівництва” відновлюються дороги державного значення (на це виділено близько 2 млрд грн.), дороги місцевого значення, комунальні дороги й вулиці (понад 800 млн грн). Зокрема, у Сумах за 2021-2022 роки буде повністю відремонтовано проспект Михайла Лушпи – по 50 млн буде виділено з ДДФ і місцевого бюджету.

Про співпрацю
Дмитро Живицький сказав, що облдержадміністрація вибудовує конструктивну співпрацю з усіма органами місцевого самоврядування, зокрема з громадами: “Ми розуміємо, що інших територій, ніж громади, немає. Все, що ми будуємо, – все це ми будуємо в громадах. Тому налагодження дієвої комунікації з головами територіальних громад – це наступна задача, яка стоїть перед нашою командою”. Голова облдержадміністрації також повідомив, що наразі є розуміння і взаємодія з обласною радою, Сумською міської радою, міським головою. “З головою обласної ради також домовилися, що ми єдине ціле – обласна влада. І працюємо на єдину мету – розвиток Сумщини, – підсумовує Дмитро Живицький. – Спільно наводимо лад в області і починаємо працювати над проєктами розвитку”.

Анатолій Поляченко
Панорама №30-2021