Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині планують побудувати об’єкти альтернативної енергетики

427

У Тростянці побудують сонячну електростанцію; в Шостці і Кролевці – біоелектростанціі, створивши 100 робочих місць і вклавши 70 млн євро. Понад 1 млрд євро – в вітрову станцію в Білопіллі з виробництва енергії і водню.

Як повідомили член Адміністративної Ради Інвестиційного фонду ESE Invesment AG (Князівство Ліхтенштейн) Олаф КНАППЕ та власниця компаній Nord Areal Energy GmbH (Штральзунд, Німечина) Наталія КНАППЕ, наразі вони планують співпрацю відразу за кількома напрямками у кількох містах Сумщини.

«На свої проєкти ми маємо інвестиційні гарантії Європейського Союзу, тож коли ми підпишемо договір про співпрацю, відразу розпочнемо будівництво, – наголосив Олаф Кнаппе. – Ми плануємо створити тільки на виробництві в Шостці та Кролевці понад 100 робочих місць. Крім того, всі податки залишатимуться на місцях».

Також більше мільярда євро німецькі інвестори планують вкласти у вітрову станцію у Білопіллі, що разом із енергією вироблятиме водень. За інформацією інвесторів, це буде надсучасне виробництво. Завдяки вітрякам вироблятиметься до 2 тонн водню на годину.

«Німеччина номінувала Україну як свого стратегічного партнера щодо виробництва та експорту водню. А у Білопіллі прекрасна інфраструктура, є залізниця, тож є можливість налагодити експорт водню за кордон», – зазначив Олаф Кнаппе.

Німецькі інвестори запланували замкнутий цикл виробництва, тож обладнання для вітряків теж хочуть виготовляти на Сумщині – у Кролевці. Таке обладнання, а саме лопасті для вітряків, використовуватимуться як для потреб нашої області, так і на експорт.

Крім того, під час зустрічі обговорювалися можливості виробництва сучасних акумуляторів, світильників для вуличного освітлення, автобусів, які замість пального використовують водень тощо.

«Ми даємо фінансування, свої технології – від вас лише організаційні питання, сприяння у отриманні відповідних дозволів тощо, – додав пан Олаф. – Ми хочемо побудувати заводи і фабрики в Україні, на Сумщині. Ваша область отримає не лише надсучасні технології в зеленій енергетиці, а й робочі місця та інвестиції».

За словами міського голови м. тростянець, там вже почился підготовчі роботи під будівництво сонячної станції на площі 9 гектарів. Німецькі інвестори вже завозять сонячні панелі на майданчик. 32 фури вантажу загалом. Через лічені дні біля 50 робітників розпочнуть роботи.