Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині підвищують бойовий потенціал та місткість захисних споруд

1,350

Минулого тижня пройшло засідання Ради оборони Сумської області. Про результати та висновки повідомив під час брифінгу начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ.
На жаль, за підсумками попереднього періоду, Сумська область провалила мобілізаційне завдання, і з приводу цього керівники районів та громад звітували, чому і через які проблеми не виконано завдання вищого керівництва держави. “На жаль, за останні три місяці ми провалили план поставки мобілізаційних ресурсів до Збройних Сил з метою захисту нашої країни. Підприємства, установи, які мають мобілізаційне завдання, не виконали план”, – зазначив голова Сумської ОВА. – Є багато прорахунків в громадах, де немає обліку військовозобов’язаних. Незадовільна робота цілих старостатів”.
Разом з тим, ведеться планомірна і системна робота, яка спрямована на максимальний захист населення області від трьох основних загроз, які існують. Перша – це артилерійські обстріли прикордонних громад (понад 4 тисячі обстрілів за останні місяці), друга – авіаційні, ракетні обстріли по всій території області. І третя – це дії диверсійних груп противника.

 

Захисні споруди у Сумах можуть вмістити лише 24,7 % мешканців

За словами голови СОВА, на фортифікаційні споруди, а також на підтримку Збройних сил з бюджету області спрямовано 2 млрд 625 млн грн. Левова частка цих коштів пішла на захисні споруди: їх кількість за 6 місяців на Сумщині збільшено на 375 одиниць. Наприкінці жовтня з резервного фонду державного бюджету виділено 108,2 млн грн на будівництво фортифікаційних споруд в області. Триває підготовчий етап.
Активно працюють відповідні підрозділи й з ДРГ рашистів, які намагаються перетинати наш кордон майже щодня. “Контрдиверсійні заходи починаються з кордону. Там займаються відповідні сили оборони — це збройні сили. Вглиб території — сили безпеки. Займаються поліція, служба безпеки, територіальна оборона, добровольчі формування територіальних громад. Тобто, побудована система протидиверсійних дій”, — розповів посадовець.
З позитивних змін в обороні та безпеці області можна відзначити нову систему оповіщення, підсилену систему ППО, підсилений добровольчий рух, нарощування фонду захисних споруд для цивільного населення Сумської області.

Олена Миколаєнко, Панорама, №48-2023