На Сумщині підприємець вимагає за риболовлю по 500 грн з людини
За словами Боромлянського сільського голови Василя Романіки, через перешкоджання доступу до водних об’єктів, він звернувся до прокуратури.
У Тростянецькому районі, під приводом очищення води у Боромлянському водосховищі, підприємець не пускає місцевих мешканців рибалити, вимагаючи по 500 грн з людини. Адвокат Олександр Петрищев, посилаючись на Конституцію України, Цивільний кодекс та Водний кодекс, говорить, що водні об’єкти є власністю українського народу, і любительський та спортивний лов риби для власних потреб дозволяється всім, за певних умов.
Підприємець Віталій Заставенко, який займається біомеліорацією води, розповів, що договір з водним господарством він уклав 2018 року. “Ми запускаємо рибу – біомеліорантів, а вони чистять воду, тобто, їдять планктон, тобто, не допускається загнивання води”, – розповів Суспільному.Суми підприємець.
За його словами, на водосховищі є місця для безкоштовної рибалки, а також – для платної. “Я третій рік поспіль вношу сюди інвестиції. Просто так гроші не вносяться. Я відбиваю свої гроші або сітками, або платною рибалкою”, – говорить він.
Втім, журналісти, перебуваючи на безрезі водосховища, не побачили інформаційних табличок, які б вказували на безкоштовне місце для рибалки. Натомість, є таблички, на яких засначено, що рибалити можна тільки за гроші.
Адвокат Олександр Петрищев розповів, що, за законом, любительський та спортивний лов риби для власних потреб дозволяється всім за певних умов, і забороняти ловити рибу селянам підприємець не має права.
“Навіть на орендованих ставках будь-який громадянин може ловити рибу аборигенну: карась, окунь, плотва, і таке інше, тобто, ту рибу, яка існувала в цьому водному об’єкті до того, як там почали розводити рибу в принципі. Якщо при спробі вилову риби із мешканців даного району або області вимагаються гроші, і при цьому застосовується фізичний або психологічний вплив, то тут вже можна розглядати кримінальну відповідальність”, – переконаний адвокат.
Речниця прокурора області Наталя Науменко сказала, що лист Боромлянського селищного голови перенаправили до Державної екологічної служби.
В офісі водних ресурсів Сумської області з журналістами Суспільного. Суми обіцяли зв’язатися, але, за словами секретарки керівника відомства Тетяни Грицаєнко, її начальник 10 липня цілий день був на нарадах.