Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині не всі заклади освіти мають укриття

125

Станом на середину жовтня 2023 р. у Сумській області облаштували вже 1932 захисні споруди. З липня цього року кількість укриттів збільшилась на 328 одиниць. Загальна місткість захисних споруд на Сумщині складає понад 30 000 осіб. Про це під час апаратної наради при голові СОВА повідомив директор Департаменту цивільного захисту населення Сумської ОВА Олександр МИЛАШ. Найгірша ситуація, за словами чиновника, склалася сьогодні в Охтирському районі, там обліковується найменша кількість укриттів. За минулий тиждень фонд захисних споруд збільшився на 15 одиниць, з яких 9 було додано у Роменському районі, по 3 у Сумському та Шосткинському районах.
За інформацією директора обласного Департаменту освіти і науки Вікторії ГРОБОВОЇ, на облаштування 15 укриттів у закладах освіти з держбюджету виділено 72 мільйони гривень. Крім того, з обласного бюджету виділено додаткові фінансові ресурси. Роботи на об’єктах тривають, але наразі жодного укриття із зазначених ще не здано в експлуатацію.
За статистикою Управління освіти та науки Сумської міськради, в обласному центрі у поточному році проведено капітальні ремонти підвальних приміщень та цокольних поверхів 11 закладів загальної середньої та 6 закладів дошкільної освіти Сумської міської територіальної громади. До кінця поточного року будуть відремонтовані підвальні приміщення та цокольні поверхи 9 закладів загальної середньої та 10 закладів дошкільної освіти Сумської міської територіальної громади.
Минулого тижня в області з робочим візитом побував заступник керівника Офісу президента Олексій КУЛЕБА. Одним з напрямків роботи на Сумщині була перевірка забезпечення освітнього процесу в регіоні, зокрема безпека дітей та облаштування укриттів. «Ми побували у середній школі у м. Суми, де немає укриття, через що діти вимушені навчатися виключно в дистанційному форматі. За словами вчителів, саме через неможливість навчатися офлайн зі школи забрали документи понад 100 дітей. Ухвалено рішення, що обласна влада дофінансує навчальний заклад, щоб облаштувати укриття. Схожа ситуація в багатьох навчальних закладах міста Суми», – повідомив заступник керівника ОП.

Олена Миколаєнко, Панорама, №42-2023