Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині майже завершене відновлення першочергових об’єктів, які зруйнував ворог

183

Про використання у Сумській області коштів державного бюджету на відновлення об’єктів, зруйнованих та пошкоджених внаслідок російської агресії, перед заступницею Міністра розвитку громад та територій України Наталією КОЗЛОВСЬКОЮ звітували заступники голови Сумської ОВА Олена БОЙКО і Олег КЛИМЕНЧУКОВ.
«Ми підбили перші підсумки нашої роботи у питанні закінчення відновлювальних робіт у регіонах. Прозвітували про хід відновлювальних робіт, про реалізацію проєктів та про можливі залишки», – зазначив Олег Клименчуков.
За статистикою СОВА, у Сумській області внаслідок російської агресії пошкоджено 4505 об’єктів, з них першочерговому відновленню підлягає близько 300 об’єктів – це великі інфраструктурні об’єкти та багатоквартирні будинки. Фактично усі ці проекти вже реалізовані. По деяких об’єктах підрядні організації наразі здають акти і до кінця року першочергове відновлення на Сумщині буде завершене.
Не пасе задніх Сумщина і у питанні придбання будівельних матеріалів для громад області. 20 громад Сумської області змогли отримати будівельні матеріали для відновлення пошкоджених об’єктів на загальну суму 133 млн грн.
На сьогодні процес постачання будівельних матеріалів, придбаних «Укрзалізницею» на замовлення ОВА для громад, постраждалих внаслідок бойових дій, майже завершено.
Програма була розрахована до кінця 2022 року. Наразі участь у цьому проєкті взяли 20 громад Сумщини. Вони вже отримали будівельних матеріалів на суму близько 122 млн грн. Це профнастил, безасбестовий шифер, цвяхи, плівка, цемент, цегла, пиломатеріали, металочерепиця тощо.
«Наразі будматеріали в окремі громади продовжують завозитися. 90% громад вже отримали, ще у 10% мають надійти на цьому та на наступному тижнях. Голови райдержадміністрацій максимально тримають це питання на контролі, аби повністю закрити програму у цьому році», – наголосив Олег Клименчуков.

ПОКАЗОВІ ЦИФРИ. Найбільше матеріалів отримали громади Охтирського та Сумського районів, адже саме ці райони найбільше постраждали від російської агресії. У 7 громадах Охтирського району мають отримати будматеріали на суму 61,5 млн грн., а 5 громад Сумського району – на 46,5 млн грн.

Ярослава Максимова, Панорама, №43