Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині дитина отримала термічний опік фосфорною речовиною

281

Як повідомляє Державна прикордонна служба України, ворог завдав удару по Сумщині запалювальними снарядами з фосфором, які заборонені при веденні війни

Обстріл вівся з російського населеного пункту гордєєвка з використанням запалювальних боєприпасів 9М22С з реактивних систем залпового вогню. Всього нараховано 30 пострілів, з яких 25 розірвалися в повітрі над одним з населених пунктів Юнаківської громади, решта 5 – на його околицях.

Після обстрілу Юнаківської громади термічний опік фосфорною речовиною нижніх кінцівок отримала дитина 2009 р.н., яка госпіталізована до Сумської обласної клінічної дитячої лікарні.

Внаслідок завданого удару зазнала ушкоджень цивільна інфраструктура.

Сумська обласна прокуратура повідомляє, що за процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури 24 червня 2022 року розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). За даними слідства, 23 червня 2022 року близько 16 год російські військовослужбовці, застосовуючи засоби ведення війни, які заборонені міжнародним правом, обстріляли прикордонні населені пункти Іволжанське та Кияниця Сумського району. Унаслідок обстрілів на території власного подвір’я від уламків, що палали, 13-річний Ігор отримав термічні опіки нижніх кінцівок.