Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині через порушення пожежної безпеки закрили школу

162

Загальноосвітню школу у селі Підставки Липоводолинського району рішенням суду закрили і опломбували через порушення пожежної безпеки. У сільській раді шукають інвесторів, щоб усунути недоліки і зберегти заклад. Вартість робіт оцінюють у 2 мільйони гривень.

Село Підставки входить до складу Синівської сільради. Сільський голова Андрій Воробйов розповідає – таких грошей сільрада не має, тому шукають інвесторів. “Якщо зараз на державному рівні буде прийнятий закон про те, що наповнюваність школи менше 50 дітей – державної субвенції не буде, наш сільський бюджет не витягне. Ці всі проблеми – вони були і в 18, і в 17, і в 19 році”, – говорить Суспільному Воробйов.

Після перевірок, у лютому 2020 року суд постановив закрити заклад. 25 травня вхід опломбували. У ДСНС переконані – у школі існувала загроза для життя і здоров’я людей, які в ній працюють і навчаються.

“Відсутність засобів пожежогасіння, невідповідність шляхів евакуації, порушення правил монтажу та експлуатації електрообладнання, відсутність технічних засобів, спрямованих на виявлення пожежі, оповіщення людей про пожежу та системи управління евакуюванням”, – перераховує порушення начальник сектору управління ДСНС на Сумщині Артем Ніколаєнко.

У закладі працюють 7 педагогів. У вересні до школи мають піти 32 дитини, з них п’ять першокласників.

Від березня цього року у школи новий засновник – Синівська громада. Раніше нею опікувався і фінансував район.

У Синівській школі І-ІІІ ступенів навчаються близько 100 дітей. Заклад розрахований на втричі більшу кількість учнів.

“На момент видання припису вже приймалися бюджети громад. Громади беруть майно, беруть забов’язання, давайте будемо до кінця чесними: забрали гроші, забрали повноваження – беріть і відповідальність”, – переконаний голова Липоводолинської райдержадміністрації Іван Яременко.

Учнів і вчителів пропонують перевести до сусідньої Синівки, що за 3,5 кілометри, розповіла начальниця районного відділу освіти Любов Дмитрушко.

“Фактична сума коштів, яка виділялась, – майже 2 млн грн. Вартість навчання одного учня – 58 тис 591 грн”, – говорить Дмитрушко. Вона вважає, що варто розглядати варіант переведення і колективу, і дітей до більшої школи.

З нею не погоджується Наталія Тарасенко, мама одного з учнів Підставської школи. Вона вважає, що дітям краще залишитися у тому закладі, який ближче до дому.

“По закону, початкова школа повинна залишатись найближче до місця проживання – це є наша Підставська школа. Тому, цей момент не влаштовує. У мене старший син у 6 класі навчається, а молодший мав би йти у перший, але, так як не набралось діток, нам запропонували йти у Синівську школу”, – говорить Наталя.

Родина вирішила залишити сина в дитсадку ще на рік, поки ситуація вирішиться. Жінка також переконана, що з підвезенням школярів до школи сусіднього села можуть бути проблеми, і побоюється, що, у разі відсутності транспорту, дітям доведеться добиратись до школи самотужки.