Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині будуть судити голову сільради, яка організувала діяльність фіктивної виборчої комісії

366

Керівник Сумської обласної прокуратури Олексій Тубелець 12 лютого 2021 року повідомив про підозру голові сільської ради, яка організувала діяльність фіктивної дільничної виборчої комісії. У перешкоджанні законному волевиявленню місцевих жителів підозрюються також іще чотири особи, які брали участь у створенні та роботі фіктивної дільниці (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст.157 КК України).

За даними слідства, голова сільської ради, не підтримуючи добровільне приєднання с. Соснівка до Попівської територіальної громади, організувала незаконне проведення місцевих виборів. До своєї протиправної діяльності очільниця села залучила іще чотирьох односельців, серед яких голова та секретар попередньої виборчої комісії, які сприяли отриманню необхідної документації, а також голова і секретар новоствореної комісії, які забезпечували роботу фіктивної дільниці.

Відтак 25 жовтня 2020 року в с. Соснівка Конотопського району паралельно розпочали роботу дві виборчі дільниці з ідентичними номерами. При цьому одна дільниця офіційно зареєстрована, а інша не мала жодних повноважень на місцевих виборах 2020 року. Доки роботу самопроголошеної комісії не припинили співробітники поліції, участь у голосуванні взяло 379 осіб.

Досудове слідство проведено Слідчим управлінням Нацполіції в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури, повідомляє пресслужба обласної прокуратури.