Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині активно відбувається запис до “Гвардії наступу”

1,390

За перший тиждень понад 400 мешканців Сумщини виявили бажання приєднатися до лав “Гвардії наступу”. Такі цифри під час брифінгу озвучили представники Нацполіції, Нацгвардії та Державної прикордонної служби. Кожен кандидат ще має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний та фізичний тести. Також для вступу потрібно подати паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера, документи про освіту, трудову книжку, військовий квиток, посвідчення про приписку до призовної дільниці, витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» і дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см. Вступити до лав «Гвардії наступу» можуть як чоловіки, так і жінки.
За словами очільника обласного управління Нацполіції Сергія ЧИЖА, на базі їхньої структури формується бригада “Лють”. «До неї має увійти майже 4300 воїнів. Крім цього, до бригади “Лють” також вступають і чинні працівники поліції. 36 працівників поліції Сумщини вже подали добровільно заявки. Також 93 цивільні людини Сумщини подали заявки”, — говорить він.
Чимало є бажаючих вступити до бригади «Сталевий кордон». Вона формується на базі Державної прикордонної служби України. Заступник начальника 5 прикордонного загону з персоналу Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України полковник Сергій ЛЮБАШЕВСЬКИЙ інформує: «Кандидати проходитимуть навчання на сучасному обладнанні, здобудуть необхідні навички. Місце дислокації бригади вже визначено. Кістяк «Сталевого кордону» – це військовослужбовці, котрі вже мають бойовий досвід».
На Сумщині до проєкту залучено 6 ЦНАПів – всі 5 районних центрів і додатково ЦНАП у Білопіллі. У всіх ЦНАПах створено максимально зручні умови для роботи з добровольцями. У сумському ЦНАПі, наприклад, організовано три робочих місця для представників поліції, нацгвардії та прикордонної служби. Кабінет прийому бажаючих записатися у «Гвардію наступу» розташований на першому поверсі адмінбудівлі ЦНАПу (м.Суми, вул. Британська, 21). Працює він 7 днів на тиждень, щоденно до 18.00.
Остаточних термінів подання заявок до штурмових бригад поки немає. За словами в.о. голови ОВА Тараса САВЧЕНКА, на це охочі мають кілька тижнів: “Ми не говоримо про місяці, ми говоримо про тижні. Все буде залежати від потоку охочих, комплектування штату, поточної ситуації. Генштаб постійно все моніторить і буде визначати, де продовжувати, в який момент чи призупиняти цю кампанію”.
Мета формування «Гвардії наступу» – це підкріплення Сил оборони та звільнення окупованих українських територій. Добровольці можуть стати до лав таких формувань: «Сталевий кордон» (бригада Державної прикордонної служби України), «Червона калина» (до лав бригади вже увійшли герої, які брали участь у боях на Донеччині й Луганщині, обороняли Київ), «Лють» (бригада Національної поліції України); «Рубіж» (до лав бригади вже увійшли герої, які відстоювали Гостомельський аеропорт, Рубіжне на Луганщині), «Спартан» (потужна штурмова бригада, обороняла Харків), «Кара-Даг» ( братиме участь у звільненні Криму), «Буревій» (бригада утилізації російських військових), легендарний «Азов» (один із основних осередків оборони Маріуполя).

Анатолій Поляченко, Панорама, №7-2023