Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На Сумщині 80% ліжок для хворих на COVID вже зайняті

134
Станом на 13 жовтня до помаранчевої зони епідемічної небезпеки віднесено 16 регіонів, серед яких і Сумська область, рівень госпіталізацій перевищено в 14 регіонах. Найвищий рівень захворюваності в Чернівецькій області – 817 на 100 тис. населення, Луганській – 802, Харківській – 571, Сумській – 583.

Нинішня пандемічна хвиля заражень в Україні почалась раніше, ніж прогнозували в МОЗ, і за своєю інтенсивністю вже наближається до показників осені 2020-го.

Під час апаратної наради при міському голові начальник управління охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО повідомила, що ситуація з захворюваністю на коронавірус стрімко погіршується. Станом на 9 жовтня на Сумщині реєстрували перевищення трьох індикаторних показників, а перевищення двох вже є підставою віднесення до червоної зони: «Найгірша ситуація в державі саме по Сумській області, разом із тим є ще дві області, які відповідають на сьогоднішній день червоному рівню, але мають перевищення лише двох показників: Житомирська та Херсонська області».

Минулого тижня кількість нових випадків хвороби у порівнянні з попереднім зросла на 40%, госпіталізованих дорослих пацієнтів – на 41%, хворих на амбулаторному лікуванні – на 43%. Щоденно в Сумах реєстрували від 100 до 350 нових випадків. А це більше, ніж було попередньої хвилі.

«Крім щоденного значного приросту нових хворих бачимо зростання кількості стаціонарних пацієнтів. Це призвело до того, що в лікарнях, визначених для допомоги хворим на коронавірусну інфекцію (це міська клінічна лікарня № 5, а також обласного підпорядкування медичний клінічний центр інфекційних хвороб Красовицького, Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни), зайнято понад 80% ліжок для пацієнтів. Наразі розгорнуто додаткові ліжка в клінічній лікарні Святого Пантелеймона та розглядається питання залучення клінічної лікарні № 4 до надання допомоги хворим на коронавірусну інфекцію. Заклад уже внесений до переліку «ковідних» лікарень, триває укладення договору з НСЗУ, щоб розпочати госпіталізацію», – зазначила Олена Чумаченко.

Наразі в громаді проведено 173 071 щеплень (вакциновано 45% дорослого населення).
За інформацією управління охорони здоров’я, минулого тижня захворіли 1 523 сумчан. Усього наразі хворіють 2 636 сумчан. У міських лікувальних закладах на стаціонарному лікуванні перебувають 297 дорослих і 21 дитина.


Ксенія Соболєва
Панорама №41-2021