На Сумщині 3 тисячі абонентів лишаються без газопостачання, 8 тисяч – без електрики через ворожі обстріли
У Сумській області працює енергетичний штаб Сумщини, задача якого – взаємодія аварійних бригад і військових – швидке відновлення необхідних послуг і збереження життя працівників. За даними СОВА, наразі в області 3 тисячі абонентів лишаються без газопостачання, 8 тисяч – без електрики через ворожі обстріли
Механізм налагодження взаємодії аварійних бригад, місцевої влади та військових з метою оперативної ліквідації наслідків ворожих обстрілів у 10-кілометровій зоні обговорили під час засідання регіонального координаційного енергетичного штабу під головуванням начальника Сумської ОВА Володимира АРТЮХА
Як зазначив очільник Сумщини, кількість обстрілів, що здійснює ворог по території області, зросла. В тому числі удари російської армії спрямовані на ураження об’єктів життєзабезпечення, аби лишити жителів області без світла, тепла, газопостачання. Ускладнюють ситуацію і погодні умови, оскільки на Сумщині і надалі прогнозують зниження температури.
Звертаючись до керівників районних адміністрацій і громад, Володимир Артюх наголосив: на сьогодні однією із першочергових задач у цьому напрямку є посилення безпеки та захист аварійних бригад, які виїздять на місця надзвичайних ситуацій.
«Наші спеціалісти працюють у прикордонній зоні і в першу чергу важливо подбати про їх захист. Для цього необхідно відпрацювати більш якісну і ефективну взаємодію із військовими. Має бути опрацьований механізм прикриття бригад, в тому числі вогневого та засобами РЕБ. Ми не можемо ризикувати життями наших газовиків, енергетиків, рятувальників. В той же час маємо робити все можливе, аби взимку люди були зі світлом, водою і теплом», – сказав Володимир Артюх.
Під час наради члени координаційного штабу обговорили актуалізований алгоритм дій влади та бригад на місцях у випадку виникнення аварійних ситуацій за 5 напрямками: газопостачання, електропостачання, теплопостачання, водопостачання, мобільний зв’язок.
Щоденно – вранці та ввечері інформація про пошкодження і ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій надходитиме до оперативного штабу. У разі, якщо вирішити проблемне питання силами місцевої влади не вдасться, будуть залучені засоби та резерви на рівні області.