Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На подолання наслідків війни Сумщині потрібно понад 20 млрд

Охтирка. 28.02.2022
120

Як повідомив голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, з початку повномасштабного вторгнення 145 населених пунктів Сумщини були під повною окупацією рф, усі великі міста були заблоковані і лише на початку квітня військам ЗСУ вдалось звільнити область від рашистів.

За час окупації майже 2,5 тис. об’єктів критичної інфраструктури та житлового фонду зазнали руйнувань. Серед них заклади освіти, охорони здоров’я, підприємства. Ця цифра продовжує зростати, адже ворог не припиняє нападів на прикордонні території Сумської області.

Значних руйнувань зазнала і дорожня інфраструктура області: 483 кілометри доріг державного значення, ще 350 кілометрів – місцевого значення пошкоджено або зруйновано повністю.

На подолання матеріальних збитків, яких завдала росія Сумській області, доведеться витратити понад 20 мільярдів гривень

Усі правопорушення росіян на території Сумщини фіксуються, документуються, за кожним фактом ведеться окреме розслідування. Станом на 14 серпня зареєстровано 865 кримінальних правопорушень, пов’язаних з діями росіян на Сумщині.
Ще однією бідою, яку залишили після себе “асвабадітєлі”, є замінування області.

“Сумська область лишається найбільш замінованою зі звільнених областей. Смуга завдовжки 20 км уздовж державного кордону повністю замінована, – повідомив міністр внутрішніх справ Денис МОНАСТИРСЬКИЙ по завершенню робочого візиту на Сумщину. – Область має найбільший, понад 500 км державний кордон з ворогом, тут постійно відбуваються обстріли з території держави-терориста. Вона найбільше з деокупованих територій залишається замінованою – понад 47% її території заміновано”.
Головне управління ДСНС України у Сумській області і поліція повідомляють, що роботи з розмінування області ведуться щоденно, без вихідних і свят.

Але наголошують, що відвідування територій, які позначені знаками “Міни”, категорично заборонено. Адже у Сумській області за шість місяців повномасштабної війни від спрацювання мін загинули або тяжко травмувалися десятки людей.

“Громадянам треба бути вкрай обережними, і пам’ятати, що якщо ви бачите офіційні знаки з повідомленням про мінну небезпеку, саморобні таблички з написами “Міни”, написи на будівлях, парканах, інші знаки у вигляді яскравих позначок червоного кольору, мітки зі смужками з тканини, палиці з надітими на них банками чи пластиковими пляшками, – не ігноруйте, це може бути вкрай небезпечно для вашого життя”, – застерігає старший інспектор вибухотехнічного відділу ГУНП в Сумській області Ігор Черняк.