Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На “єВідновлення” на Сумщині виділили 150 млн грн

211

Понад 8 тисяч об’єктів – більш як чотири тисячі приватних будинків і більш як 700 багатоквартирних житлових пошкоджено у Сумській області за час повномасштабного вторгення росії. 2 278 заяв подано на програму “єВідновлення”. 1 609 жителям області прийняті рішення щодо компенсації за пошкоджене майно, на суму майже 150 мільйонів гривень. Такі статистичні дані повідомляє заступниця начальника Сумської обласної військової адміністрації, керівник робочої групи «Прозорість і підзвітність» Марія ЗОНОВА.

«Загальна статистика руйнувань ведеться в реєстрі пошкодженого та зруйнованого майна. Відповідні дані вносяться комісіями, створеними територіальними громадами. Такі комісії створені нині в 41 громаді області», – продовжила посадовиця.

Програма «єВідновлення», яка надає компенсацію громадянам за пошкоджені будинки та квартири, працює з травня 2023 р. Сьогодні сума виплати на відновлення збільшена: на відновлення пошкодженої квартири держава надає до 350 тис. грн, і 500 тис. грн – на відновлення приватного будинку.

«На сьогодні жителями області направлено на розгляд комісій 2278 заявок, – продовжила Марія Зонова. – Прийняті рішення щодо компенсації за пошкоджене майно 1 609 жителям області на суму 147 167,369 тис. грн. Наразі в Сумській області 1 501 мешканець отримав компенсацію за пошкоджене майно за допомогою електронної публічної послуги єВідновлення на суму майже 129 млн грн.

Також мешканцями області направлено 27 повідомлень щодо завершення будівельних робіт і наразі за допомогою електронної публічної послуги єВідновлення на території області відновлені 22 об’єкти на суму 983 тис. грн. (6 будинків та 16 квартир).

Крім того, державою запроваджено механізми щодо повністю зруйнованого житла, мешканці таких домівок мають право отримати або житлові сертифікати, або житлову компенсацію за своє житло».

Мешканцями області направлено 168 заяв (165 щодо надання житлових Сертифікатів та 3 – щодо надання грошової компенсації) щодо надання компенсації за зруйноване майно, з яких 157 взято в обробку. Сформовано Сертифікати за 70 заявам на суму 76, 7 млн грн., прийнято 1 рішення щодо надання грошової компенсації на відбудову зруйнованого житла на суму 1,5 млн грн.

На території Сумської області придбано 16 об’єктів нерухомого майна за рахунок житлових Сертифікатів на суму понад 18 млн грн. (4 будинки та 12 квартир).