Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

На антисміттєвий марш запрошують сумчан

149

350 кілограм. Саме стільки сміття продукує за рік середньостатистичний українець. Чи задумувались ви, де воно опиняється та скільки шкоди завдає людям і довкіллю?

Щороку в Україні утворюється понад 10 мільонів тонн сміття. Для того, щоб вивезти усі ці відходи, знадобилося б 40 тисяч найбільших у світі літаків, таких як “Мрія”, але, на жаль, 96% цього сміття опиняється на сміттєзвалищах, яких у нашій країні більше 30 тисяч, і це лише офіційних.

Все це сміття забруднює землю, воду, повітря, шкодить врожаю та здоров’ю людини, несе непоправну шкоду клімату всієї планети. Але ми ще можемо це виправити. Кожен з нас несе відповідальність за власний екологічний слід, тому зменшувати кількість сміття – обов’язок кожного ‼

Крім того ми маємо вимагати від влади наступних кроків:
1. 100% чистої енергетики! Заявити про новий курс переходу на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та поступово досягати його до 2050 року.
2. Ні викопному паливу! Відмовитись від будівництва нових електростанцій на викопному паливі і визначити шлях до повної декарбонізації економіки міста та області.
3. Енергоефективність – пріоритет № 1! Повною мірою використати потенціал енергозбереження в усіх секторах.
4. Ні дотаціям у тваринництво! Припинити дотувати з державного бюджету промислове тваринництво, яке є одним з головних джерел викидів парникових газів.
5. Зеленому місту – зелений транспорт! Розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру в Сумах.
6. Ні одноразовому пластику! Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів.

Прийшов час проявити свою громадянську позицію — тобі вирішувати в якому місті жити! Долучайся до екологічного маршу в Сумах! Приходь 28 вересня о 12:00 у сквер Щастя аби навчитися вести більш екологічний спосіб життя, запобігти сміттєвій катастрофі в Сумах та вимагати від влади рішучих дій для очищення міста.

План заходів
12:00–13:10
Збір у сквері Щастя (біля МакДональдсу)
13:30–14:00
Хода до інсталяція в парку Кожедуба
14:00–15:00
Прибирання в парку
15:20–16:00
Запис відеозвернення біля Сумської ОДА
16:30–18:00
Перегляд фільму в Агенції промоції Суми