Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Мобільні медичні команди АСМУ продовжують надавати допомогу жителям Сумщини

164

У п’яти областях України, зокрема й у Сумській, з лютого 2023 року продовжився проєкт «Мобільні медичні команди». Лікарі приїжджають до віддалених населених пунктів, консультують, обстежують хворих, а головне — безкоштовно надають необхідні медикаменти.

Торік проєкт показав, що первинна медична допомога є пріоритетною для населення, адже упродовж 3 місяців (вересень-листопад) медики надали понад 13 тисяч консультацій у семи областях.

Мета проєкту — допомогти людям, які не мають можливості добратися до лікарні, а також забезпечити населення необхідними медикаментами в тих районах, де через російську агресію не залишилось жодної вцілілої аптеки, розповідають у громадській організації “Академія сімейної медицини України”.

Сумська — одна з областей України, яка постраждала від російського ворога уже в перші дні війни. Тисячі людей перебували під окупацією рашистів, відрізані від цивілізації та зв’язку. А дехто навіть втратив свої домівки. Місцеві жителі щойно дізнались про те, що мобільні медичні команди АСМУ, які працюють за підтримки ВООЗ, продовжили свою роботу в Сумській області, нерозуміючої йдуть проконсультуватись та отримати медпрепарати, адже подекуди це єдина можливість, де отримати первинну допомогу. 

За час війни у більшості населення значно загострилися хронічні захворювання на тлі перенесених стресів. Тим часом медики бідкаються, що через порушення логістичних шляхів, здорожчав проїзд, не кожен пересічний мешканець може дозволити собі приїхати на консультацію до лікарів.

«Завдяки регулярним виїздам у сімейних лікарів з’явилась можливість контролювати схеми лікування та їх корегувати. Не рідко стає так, що медики стають у тому числі й психологами для пацієнтів», – Анна Карпова, координаторка проєкту в Сумській області.

Найчастіше команди лікарів Сумщини отримують звернення з приводу ІХС, гіпертонічної хвороби, хронічних захворювань легень, цукрового діабету. Всім пацієнтам надають безкоштовні ліки. 

«Мобільна допомога потрібна, перш за все, в населених пунктах зі зруйнованою інфраструктурою, де немає ані амбулаторії, ані аптеки. Первинна допомога потрібна людям, в яких немає прямого доступу до медицини. Оскільки війна триває, мобільна медична допомога дозволяє підтримувати вразливе до хвороб населення і чекати на перемогу!», — розповідає членкиня «АСМУ» Ірина Волошина.

Медики працюють у Чернечинській ОТГ та Боромлянській ТГ. Про заплановані візити жителів сіл заздалегідь повідомляють старости.

Проєкт нині втілюють у 5 областях України  за підтримки бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні.

Суми АСМУ