Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Міський голова м. Суми виконав свої виборчі обіцянки на 75%

299

Специфіка роботи мерів, особливо великих міст, полягає в тому, що вони дають багато обіцянок. У більшості мерів є обіцянки відремонтувати певні вулиці, школи, дитячі садочки чи побудувати певні об’єкти інфраструктури. Як правило, такі обіцянки так чи інакше виконувалися протягом каденції, тому й відсоток реалізованого очільниками міст вищий, ніж, скажімо, у нардепів або членів уряду.

Після завершення каденції в мерів частіше залишаються в процесі виконання масштабні обіцянки, наприклад, збудувати нові станції метро в Києві чи Дніпрі або звести міст у Запоріжжі, побудувати нову обласну лікарню чи великий стадіон.

Восени в Україні мають відбутися місцеві вибори. Традиційно більшість чинних мерів спробує балотуватися знову, тому виборцям варто знати, наскільки добре міські голови справляються зі своїми передвиборчими обіцянками зараз, коли термін каденції добігає кінця. «Слово і діло» подивилось, як мери обласних центрів виконують обіцянки з передвиборчих програм.

Більшість мерів обласних центрів перебували на посадах понад чотири роки і мали достатньо часу, щоб реалізувати обіцянки зі своїх передвиборчих програм. Ми подивились, хто з них впорався краще, а хто опинився серед аутсайдерів.


Зображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Відзначимо, що геть не всі чинні мери опублікували свої передвиборчі програми. Мери Харкова (Геннадій Кернес) та Запоріжжя (Володимир Буряк) свої програми не надали, а міській голова Ужгорода (Богдан Андріїв) презентував програму усно, де озвучив тільки 3 обіцянки.

Стосовно міського голови Хмельницького Олександра Симчишина, він також не публікував передвиборчу програму, але надав письмове підтвердження того, що вона була опублікована в інтерв’ю на офіційному сайті ВО «Свобода». Загалом Симчишин дав 12 обіцянок, з яких виконав 10 або 83% обіцяного.

По 75% виконаних програмних обіцянок на рахунку мера Сум Олександра Лисенка та міського голови Миколаєва Олександра Сєнкевича. Зауважимо, що при цьому Лисенко загалом дав 8 обіцянок, з яких виконав 6, а Сєнкевич – тільки 4 і, відповідно, виконав – 3.

У свою чергу, мер Тернополя Сергій Надал загалом дав 25 програмних обіцянок, з яких виконав 18, що становить 72%.

Мер Дніпра Борис Філатов дав 16 програмних обіцянок, з яких виконав 11 або 69%.

Більше половини програмних обіцянок вдалося виконати меру столиці Віталію Кличку – із 22 обіцянок він реалізував 12, а також міському голові Рівного Володимиру Хомку, який з 11 обіцянок виконав 6.

Зазвичай щедрий на обіцянки міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у передвиборчій програмі дав тільки 16 обіцянок. За час каденції йому вдалося виконати половину – 8 обіцянок. Окрім цього, під час передвиборчої кампанії Марцінків видав окремий буклет під назвою «Івано-Франківськ – 2020», де з трьох обіцянок поки ще всі перебувають у процесі виконання.

Решта мерів виконали менше половини з програмних обіцянок. Аутсайдерами рейтингу наразі стали мери Одеси (Геннадій Труханов виконав 29% обіцянок), Кропивницького (Андрій Райкович – 20%) та Львова (Андрій Садовий – 15%).