Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Мешканці Сумщини платитимуть за газ за єдиною ціною

8,677

Понад 375 тисячам споживачів газу Сумської області змінили постачальника. Клієнти ГК «Нафтогаз України» будуть отримувати послуги за ціною 7,96 грн/куб. м (з ПДВ, без вартості транспортування)
Що до сплати за доставку газу, то ситуація у Сумській області залишилась незмінною – його доставляє АТ «Сумигаз»

Як повідомила речниця “АТ Сумигаз Анастасія Шимаріна, “Хто фіксує показання лічильника? Оператор ГРМ на Сумщині – “Сумигаз”. Саме ця компанія фіксує покази спожитого газу за місяць.
“Чи змінились особові рахунки за доставку газу?” – Ні, номери особових рахунків для фіксації показань лічильників та оплати за доставку газу незмінні.
“Який номер особового рахунку зазначати при фіксації показань лічильника?” – Той самий, що й минулого місяця. На Сумщині особові рахунки починаються з 1200******

Як повідомляє пресслужба Газопостачальної компанії «Нафтогаз України», споживачі, які раніше отримували природний газ від 17 постачальників під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ» і ТОВ «Одесагаз-Постачання» і робили оплати через 104.ua, отримають рахунки за травень від ГК «Нафтогаз України». Укладати додаткові договори не потрібно, адже перехід відбувся автоматично.
З 1 червня ці домогосподарства опинились в ситуації, коли їхні постачальники не можуть виконувати свою функцію. Тому тепер вони будуть отримувати газ від постачальника «останньої надії» (ПОН), функцію якого виконує Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

Ця інформація актуальна для клієнтів, які донедавна отримували газ від місцевих газопостачальних компаній у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях.

Платіжки формують щомісяця 10–15-го числа. Сума до сплати розраховується на основі даних про спожитий газ, які передає оператор ГРМ (облгаз).

Обласні газзбути втратили можливість працювати, оскільки станом на 31 травня жоден із них не зміг виконати умови НАК із закупівлі дешевого газу для населення

Отримати рахунок за спожитий газ у травні можна в особистому кабінеті на my.gas.ua (номер особового рахунку можна отримати в чатботі або у контакт-центрі); у чатботі GASUA у Viber, Telegram і NaftogazGasSupply у Facebook Messenger; «Укрпоштою» після 20-го числа поточного місяця, лише в тих регіонах, де відсутні активні бойові дії.

Оплатити рахунок можна онлайн або через платіжні термінали самообслуговування; у будь-якому відділенні банку; через відділення Укрпошти або Нової пошти за реквізитами:
ТОВ «ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ»
ЄДРПОУ: 40121452
IBAN: UA893004650000000260323012042 в АТ «Ощадбанк» м. Києва
МФО 300465

При оплаті за газ в особистому кабінеті на my.gas.ua або в чатботі GASUA до 30 червня нараховується знижка 1%. Клієнт зможе використати її під час наступного платежу.
Нагадаємо, на ринку газу певний час (2018-2020) ПОНа не було взагалі, але з 1 серпня 2020 р., у зв’язку з припиненням спецобов’язків на роздрібному ринку газу, уряд обрав ТОВ “ГК “Нафтогаз України” — переможця конкурсу КМУ — терміном на 3 роки.

Як сплатити за газ новому постачальнику
Інструкція для споживача

Коли шаблони для сплати відомі – проблем не виникає. Але коли на «комунальному фронті» з’являється новий «воїн», деякі споживачі впадають у розпач, адже знайомий шлях дещо ускладнюється. В червні більш ніж 369 тис. домогосподарств Сумщини змінили постачальника газу, а значить мають сплачувати за це інший компанії. Як це зробити?

Спочатку дізнайтеся свій персональний «газовий» код – ЕІС-код (спосіб ідентифікації споживача в газотранспортній системі). Це 16-значний код, який містить комбінацію цифр і букв. Він дозволяє ідентифікувати регіон, де обслуговується споживач та підприємства, які надають послуги з розподілу та постачання газу. Споживачам Сумщини його присвоює АТ «Сумигаз» при приєднанні до газорозподільної мережі.

Одне з важливих завдань цього коду – спрощувати процес зміни постачальника газу. За допомогою ЕІС-коду споживача постачальник газу подає запит у відповідну інформаційну електронну систему та закріплює клієнта у своєму реєстрі.

ЕІС-код розміщений у платіжці за розподіл газу від АТ «Сумигаз» та в особистому кабінеті на сайті https://104.ua/ua/.

Користувачам, зареєстрованим в особистому кабінеті, потрібно в розділі ”Інформація” навпроти ЕІС-коду обрати функцію “Показати”.

Перейти не складно
Тепер слід дізнатися ваш особовий рахунок в ГК “Нафтогаз України”. Він інший.
Для цього достатньо ввести свій EIC-код за посиланням.
Для нових клієнтів є форма Реєстрації
Необхідно увійти до особистого кабінету, щоб побачити інформацію про стан рахунку та реквізити до сплати.
Зазначати необхідно саме особовий рахунок в «Нафтогаз України».
Ви можете сплатити за послугу на сайті «Нафтогазу» або створити платіж по «Приват24» (після сплати шаблон зберігається автоматично).
Для створення платежу по «Приват24», достатньо зайти в меню Сервіси – Платежі – Комунальні платежі. В рядок пошуку ввести ЄДРПОУ, IBAN або назву підприємства (ГК «Нафтогаз України», ТОВ). У вікні ввести особовий рахунок НОВИЙ та натиснути Далі.

Реквізити для сплати
ТОВ «ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ»
ЄДРПОУ: 40121452
IBAN: UA893004650000000260323012042 в АТ «Ощадбанк» м. Києва
МФО 300465

Якщо переплатили
Багато українців не знали про зміну постачальника газу і встигли сплатити за постачання палива у травні газзбутам або мали переплату за паливо. Водночас тепер вони мають ще раз платити за спожитий у травні газ “Нафтогазу”.

“ГазПравда” зазначає, що сплачені за травень попередньому постачальнику кошти можуть бути розцінені як переплата, а при зміні постачальника газу переплата за спожитий газ на рахунок нового постачальника не переходить. Також переплату за постачання газу не можна переадресувати на оплату за розподіл (доставку) газу.

Проте можливо повернути кошти на свій рахунок. Для цього слід звернутися до попереднього постачальника газу та написати заяву у довільній формі, обов’язково вказавши номер особового рахунку.

Надіслати заяву можна поштою на офіційну адресу вашого старого постачальника. Також заяву можна надіслати електронним листом на офіційну електронну адресу, в такому випадку слід надсилати підписану фото копію заяви.

До заяви необхідно додати наступні документи:
копію паспорта власника особового рахунку (1,2 сторінки та реєстрація);
копію ідентифікаційного коду власника особового рахунку;
довідку з реквізитами карткового рахунку з банку (або виписка з «Приват24»);
копію квитанції про оплату за природний газ за період, коли виникла переплата.
Усі копії документів мають бути завірені споживачем, а саме містити напис “згідно з оригіналом”, дату та підпис.