Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Макеевская вертикаль и «Сумыжилье»: новая схема трудовых будней

1,919

Общественность продолжает изучать деятельность КП «Сумыжилье». Вот последняя наработка Бюро анализа политики, которую опубликовал на своей странице в фейсбуке Николай ЧЕРНОТИЦКИЙ: «Після зміни менеджементу якість роботи КП «Сумижитло» все одно залишилась незмінною. Змінилися лише ті, хто отримує матеріальну користь від оборудок підприємства. Якщо раніше «фінансовими схемами» завідував менеджмент «Рідного міста» – фракції міського голови Геннадія Мінаєва, то тепер це роблять «браві» хлопці і дівчата з Макєєвки. (див. схему)

За повідомленням газети «Панорама», згідно з документами КП «Сумижитло» закуповувало руберойд у ТОВ «Піцентр» (м. Суми, пл. Незалежності, 10) по 20-24 грн./кВ м. Сам же «Піцентр» купував його у ТОВ «Левіском» (м. Одеса) за ціною 19 грн./кВ. м., а ТОВ «Левіском» – у фірми ТОВ «Техноніколь-центр» (м. Харків) по 10,90 грн./кВ. м. Така схема закупок детально описана у документах «Сумижитла». Як насправді це відбувається – це вже питання до правоохоронних органів. До речі, за адресою м. Суми, пл. Незалежності, 10 зареєстровані й інші «макєєвські» фірми – ТОВ «Асага» і ТОВ «Укрєврострой», що нещодавно отримали підряди від КП «Сумижитло». Не зрозуміло також, яким чином фірма «Піцентр» через двадцять днів після свого заснування отримала право поставляти покрівельні матеріали «Сумижитлу» на загальну суму 375 тис. грн. Загалом протягом липня-листопада 2013 року «Сумижитло» сплатило «Піцентру» близько 9 млн. грн., отриманих від сумчан.

Разом з тим, є ще одне підприємство, яке також активно бере участь у схемах «Сумижитла». 12 липня 2013 року, тобто через три дні після реєстрації ТОВ «Піцентр» підписує угоду з КП «Сумижитло» на виконання ремонтних робіт. А вже 1 серпня 2013 року «Піцентр» підписує угоду на виконання цих же ремонтних робіт з ТОВ «Авесбуд» (м. Одеса). Погодьтеся, дуже дивно, що субпідрядником, тобто фактичним виконавцем поточного ремонту в сумських будинках, стає одеське підприємство. Далі ще цікавіше. Як з`ясувалося, ТОВ «Авесбуд» і продавця руберойду ТОВ «Левіском» поєднує не тільки місто юридичної реєстрації Одеса, у них майже однакові телефонні номери: (048)740-59-53 і (048)740-59-51. Крім того, вони проходять… по одній і тій самій кримінальній справі в Приморському районному суді м. Одеса. (http://pm.od.court.gov.ua/sud1522/cac/63435/)

Отже, фактично ТОВ «Піцентр» є таким собі «транзитним сервером», на який «Сумижитло» перераховує гроші сумських споживачів. А потім з рахунку «Піцентра» кошти сумчан йдуть на рахунки ТОВ «Авесбуд» і ТОВ «Левіском». Наразі відомо, що одним із засновників ТОВ «Піцентр» є Секлецова Алла Аркадіївна з м. Макєєвка, яка перебуває в родинних зв’язках з Андрієм Секлецовим – радником тепер уже екс-губернатора Сумщини Юрія Чмиря».