Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Лісу на 280 тисяч вкрали озброєні жителі Сумщини

328

Зловмисниками виявились троє жителів Білопільського району. Працівники поліції та прокуратури затримали їх на місці скоєння злочину – вони саме займались випилюванням дубів на території місцевого державного підприємства.

Поблизу села Вирі Білопільського району співробітники детективного підрозділу слідчого управління ГУНП області під процесуальним керівництвом прокуратури області та за силової підтримки спецпризначенців КОРДу затримали у лісонасадженні трьох громадян, що займались незаконним вирубом дерева. Чоловіки віком 61-го, 40-ка та 28-ми років, всі жителі району.

Зрубані колоди дубу, що належать місцевому державному підприємству, вони вантажили на спеціально обладнаний вантажний автомобіль. Машина та знаряддя вирубки деревини у них вилучені. До того ж, під час невідкладних санкціонованих обшуків їх помешкань правоохоронці вилучили один зразок автоматичної зброї та кілька десятків боєприпасів.

«Неконтрольована вирубка дерев – це не тільки завдані матеріальні збитки державному підприємству, на чиєму балансі знаходяться зазначені лісонасадження, це, перш за все, шкода навколишньому середовищу, – говорить Олег Григоров, заступник начальника ГУНП – начальник Слідчого управління ГУНП в області. – В рамках відкритого кримінального провадження вже призначено ряд експертиз, що мають остаточно визначити розмір збитків.

До того ж, як з‘ясували спеціалісти, займались затримані громадяни таким «промислом» систематично, мали при собі не тільки інструмент для вирубки деревини, а й біноклі та засоби зв‘язку для координації своїх дій. Тож зараз їх перевіряють на причетність до інших таких злочинів, скоєних не лише на території Білопільського району, а й всієї області».

Наразі всі троє «лісорубів» затримані в порядку ст. 208 КПК України. Правоохоронці готують матеріали, необхідні для оголошення затриманим підозри у вчиненні злочину, передбаченого ознаками ч.4 ст. 246 КК України (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу…, що спричинили тяжкі наслідки).

Чоловікам загрожує позбавленням волі на строк від 5 до 7 років.