Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Ігор Ганенко: «У Сумах хочуть ліквідувати ЦДМ» (Відео)

438

На сесії Сумської міськради три фракції нової більшості Сумської міської ради: «Слуга народу», «Європейська солідарність» та ОПЗЖ проголосували за реорганізацію ЦДМ. Натомість, створили дві окремі організації, які робитимуть ту саму роботу.

Комунальна установа «Сумський міський центр дозвілля молоді» був створений у квітні 2007 р. Останні роки ЦДМ досить успішно займався своїм профільним — молодіжним — напрямком.

Ігор ГАНЕНКО став директором ЦДМ у 2017 р. За цей час до його роботи не було суттєвих зауважень чи претензій ні від активної молоді, ні від депутатського корпусу. І раптом – реорганізація. Виникає логічне запитання: чому так сталося? Чим успішна установа завадила новій більшості у міськраді? Щоб з’ясувати, в чому справа, «Панорама» поспілкувалися з директором ЦДМ Ігорем ГАНЕНКО.

r: В чому була цінність Центру дозвілля молоді для міста?
Ігор Ганенко: Цінність ЦДМ для Сум легко побачити. По суті, ЦДМ – одна з небагатьох установ, що займається розвитком молодіжного руху, створює змістовне дозвілля для молоді, підтримує молодіжні ініціативи. ВУ Сумах живе розвинене громадянське суспільство, існує велика кількість громадських організацій, а от установ, які можуть організувати заходи, дуже мало.

r: У чому причина реорганізації ЦДЛ?
І.Г.: Проти ЦДМ почалась політика ліквідації. Зауважень, скарг по роботі центру не виникало ніколи. Просто хтось побачив реально успішну комунальну установу, а згодом вирішив рейдерським способом забрати її собі.

r: Яка процедура? Що на установу очікує?
І.Г.: Складно навіть говорити, що буде в майбутньому, бо зараз нас просто ліквідують. Невідомо, що буде з колективом, який довгі роки працював для молоді. Невідомо, чим будуть займатись ці дві нові установи. Можна переглянути список фракцій, які голосували за ліквідацію ЦДМ — і стане все зрозуміло. Їх три, а саме: «Слуга народу» «Європейська солідарність», ОПЗЖ — і всі три голосують за ліквідацію ЦДМ.

r: Яка головна причина все ж таки?
І.Г.: Я вважаю, що вся ця ситуація виникла через відремонтовану будівлю молодіжного центру «Романтика» — хтось хоче просто її «віджати». Нам запропонували альтернативне місце, де ми зможемо продовжувати нашу діяльність. Приміщення за адресою вул. Сірка, 3 знаходиться в аварійному стані, там немає жодного ремонту. Не так давно там протікав дах, але на сьогодні він відремонтований. Тріщини на стінах, відпадає фарба, на підлозі стоять старі віконні рами. Як там розвиватись дітям, підліткам? У будівлі «Романтики» є гарний ремонт, велика зала на 600 осіб для концертів, конкурсів та інших заходів, і це тільки місця для сидіння. Зала мобільна, стільці прибираються — і тоді зала може вмістити до 1000 осіб. У «Романтиці» створені майже всі умови для репетицій, тренувань – танцювальна зала, гардеробна, душ, багато чого іншого і необхідного. Але це все у нас тепер забирають.

r: Які наслідки тягне за собою фактична ліквідація ЦДМ?
І.Г.: Ліквідація ЦДМ вплине на молодіжну політику і в цілому на місто. Постраждають гуртки та організації, що діяли в стінах ЦДМ. Молодіжний рух Сум буде послаблений. Але сум’яни – активний народ, тому я думаю, що надалі все буде добре.

Розмовляв Кирило Рубан