Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Лікарням Сумщини не виплати кошти з коронавірусного фонду

289

Не всі лікарні Сумщини, до яких госпіталізують пацієнтів з коронавірусом, отримали кошти від Національної служби здоров’я за вереснь. Затримка наразі складає місяць. Про це повідомив начальник обласного управління здоров’я Сергій Бутенко

Останньою у Сумах заключала договір з НСЗУ на лікування хворих з COVID-19 міська лікарня №4. Приймати таких хворих там почали 30 вересня. Гроші від НСЗУ поки не отримали, а пацієнтів госпіталізували більше, ніж мали за договором, розповів Суспільне.Суми директор закладу Андрій Сухомлин.

“36 ліжок зайняті, більше, ніж контрактувались на пакет. Закуплені медикаменти в лікарні за рахунок коштів НСЗУ на інші пакети, вони використовуються зараз для лікування хворих на COVID”, – розповів Сухомлин.

Також, за словами начальника управління охорони здоров’я області Сергія Бутенка, Національна служба здоров’я України не перерахувала гроші Сумській лікарні №5 за вересень. Тобто, говорить Сергій Бутенко, пацієнтів пролікували, а гроші заплатять потім.

Так званий “ковідний пакет” від НСЗУ – це 2 млн 600 тисяч гривень. З них лікарня має виплатити заробітну плату лікарям із 300% надбавкою. А на решту грошей – закупити ліки для пацієнтів. Сергій Бутенко також сказав, що лікарі можуть пропонувати пацієнтам за власні кошти придбати медичні препарати кращої якості, ніж закупила лікарня, якщо у пацієнта є така можливість.