Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Лікарні Сумщини можуть отримати по 8 млн грн на надбавки за роботу з COVID-19

220

Дві лікарні Сумщини уклали угоди з НСЗУ для виплати надбавок за роботу з пацієнтами з COVID-19 на понад 8 млн грн кожна. Йдеться про Кролевецьку та Роменську районні лікарні.

Про це журналістам Суспільного повідомили керівники лікарень першої хвилі для боротьби з коронавірусом. Договори підписують на 3 місяці: квітень, травень та червень. Умови й розмір фінансування можуть коригуватися виходячи із ситуації із захворюваністю на COVID-19.

За словами в.о. головного лікаря КП «Кролевецька центральна районна лікарня» Сергія Побивайла, згідно з договором, на потреби їхньої ЦРЛ передбачено 8,5 млн грн:
“Ми підписали договір з НСЗУ “Стаціонарна допомога хворим на Covid-19″, але коштів ще не отримали. Як тільки кошти ми отримаємо, доплати до 300% будуть виплачені. Створена комісія в лікарні, яка визначиться, скільки людей отримає доплату, скільки це буде відсотків. Інфекційне відділення, звісно, отримає максимально”.

Як повідомив головний лікар, у квітні з хворими на коронавірус працювали близько 100 медиків.

“Оскільки ми заклад першої хвилі, створено 4 бригади для надання допомоги хворим на коронавірусну інфекцію. В цілому це 64 особи: інфекціоністи, терапевти, реаніматологи, анестезіологи та інший медперсонал. Ми вже отримали договір (з НСЗУ – ред.), там понад 8 млн грн на три місяці, які передбачають виплати для нашого закладу щодо цих питань. Залежно від того, як ми будемо їх використовувати, нам будуть надходити кошти”, – розповіла Валентина Гунькова, головний лікар КНП “Роменська центральна районна лікарня”.

На Сумщині такі договори вже уклали 45 закладів: це центри екстреної швидкої допомоги, лікарні першої та другої хвилі. Наразі процес укладання договорів лікарень з НСЗУ триває.