Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Лабораторію для досліджень на коронавірус хочуть відкрити у Сумах

170

На базі бактеріологічної лабораторії Сумської лікарні №4 в Сумах планують відкрити лабораторію, яка буде проводити дослідження на наявність коронавірусу. Про це повідомили 28 вересня під час апаратної наради про Сумському міському голові.

За словами в.о. начальника управління охорони здоров’я Сумської міської ради Олени Чумаченко, кошти з бюджету на це вже виділені, протягом тижня планують закупити обладнання, пише Суспільне Суми. За її словами, запустити лабораторію зможуть за місяць.

Сумський міський голова під час наради сказав, що просить зробити це за тиждень. Втім, Олена Чумаченко, повідомила, що для запуску лабораторії необхідна акредитація та внесення змін до ліцензії. І ці процеси, за її словами потребують часу.

Сумський обласний лабораторний центр, який зараз проводить дослідження на коронавірус в області, перевантажений. Раніше повідомлялося, що до центру щодня в середньому надходить до 900 зразків на тестування коронавірусу. За добу опрацьовують – 350-400 з них.

Люди чекають на результати ПЛР-тестів тиждень, сказала Олена Чумаченко, тому місто потребує створення нової лабораторії.