Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Субсидії по-новому: куди звертатися сумчанам?

2,717

З такими запитами до нас звертаються місцеві мешканці, які стурбовані розміром комірного і бояться втратити субсидію. У Головному управлінні Пенсійного фонду України у Сумській області спростували цю інформацію і підтвердили, що з 1 грудня функція призначення і виплати житлових субсидій та пільг повністю перейшла до органів Пенсійного фонду України, але схема їх призначень не змінилася.

«Державна допомога на поточний опалювальний сезон буде призначена з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання, якщо споживач комунальних послуг звернеться за нею протягом двох місяців з початку сезону, тобто – не пізніше 15 грудня 2022 року. За зверненнями, які надійдуть після 15 грудня 2022 року, субсидії призначатимуться з місяця, в якому надійшло відповідне звернення».

Отримувачам, яким субсидія вже була призначена – повторно звертатися до органів Пенсійного фонду України не потрібно: визначені органами соцзахисту виплати будуть надходити до завершення опалювального періоду

Розшифруємо зрозумілими словами.

Звертатися до органів ПФ мають лише ті сумчани, які ще не оформляли субсидію або яким раніше відмовили в ній з певних причин. Нарахування будуть здійснені за період з початку опалювального сезону 2022/2023 років.

Субсидію призначать з початку опалювального сезону, якщо ви до 15 грудня подали до Пенсійного фонду необхідний пакет документів та підтвердили сплату заборгованості за житлово-комунальні послуги у разі попередньої відмови від надання субсидії через заборгованість, що перевищує 680 гривень. Громадяни, які мають борги з комуналки, також можуть укласти договір про реструктуризацію боргу.
А от якщо ви звернетеся за субсидією вже зараз, то отримувати державну допомогу на сплату за комірне ви зможете лише з місяця подання заяви і декларації.

Зверніть увагу!
У Пенсійному фонді України працює Контакт-центр, фахівці якого нададуть вам усю необхідну інформацію щодо соціальних та інших виплат.
Центр працює
з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 20:00,
у суботу – з 8:00 до 14:00,
неділя – вихідний.
Номери телефонів Контакт-центру:
0-800-503-753
044-281-08-70
044-281-08-71
  • Фахівці ПФ у Сумській області також нагадують, що кожен громадянин може самостійно перевірити, чи нараховано йому субсидію, а також її розмір.
    – для цього потрібно зайти на портал Мінсоцполітики;
    – увести дані – область, місто, вулицю, номер будинку і квартири. Ніяких особистих даних, таких як ПІБ, номер паспорта, ІПН і так далі вводити НЕ ПОТРІБНО;
    – підтвердити, що ви не робот, і натиснути кнопку Шукати.
    – На екрані ви побачите усю інформацію, що стосується субсидіювання вашого домогосподарства – від того, призначено її вам чи ні, до періоду, на який вона призначена.

Фото з відкритих джерел

Матеріал створений у рамках
Програми партнерства у галузі мас-медіа в Україні
IREX/Представництво Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів