Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Креатив под прокуратурой в Сумах результатов не дал (видео)

815

22 декабря несколько десятков сумчан во главе с нардепом Олегом МЕДУНИЦЕЙ требовали под прокуратурой области отставки новоназначенного зампрокурора Сергея МАСЛЮКА. В руках у митингующих плакаты «Прокуратура задовбала», «Ви дограєтесь». Под ступеньками прокуратуры – шины и коктейля Молотова. Видны флаги «Удара», «Самообороны майдана», «Правого сектора».
И.о. прокурора Сумской области Игорь Задоренко пообщался с активистами.
«Три хвилини потримав плакат над головою і став “зіркою” ЗМІ. Насправді натхнення протестувати закінчилися в мене ще в січні-лютому цього року. І зараз ходжу на пікети не із відчуттям того, як “дух тіло рве до бою”, а із відчуттям суму і жалю “що, знову?…”. Сьогодні пікетували обласну прокуратуру з вимогами звільнення щойно призначеного Сергія Маслюка.
Не буду розказувати про сам пікет: багато хто чув виступи та бачив художню інсталяцію із шин та коктейлів під дверима прокуратури. Згодом в.о. обласного прокурора Ігор Задоренко запросив представників громадськості до себе у приймальню. Спробую тезово відтворити діалог.
Варто зазначити, що в.о. прокурора спілкувався виважено і підкреслено культурно. Але важливі не тон, а суть.
– Які у вас претензії щодо Сергія Маслюка?
– У 2013 році прокуратура підтримувала обвинувачення проти “сумських графітчиків”. Володимир Никоненко був засуджений ТІЛЬКИ за графіті до одного року обмеження волі, отримав реальний термін. Сергій Маслюк в інтерв’ю заявляв, що це не репресії, а правосуддя. В цьому році Верховна Рада визназнала Никоненка і Ганенка політв’язнями.
– Але ж рішення приймав суд…
– Але ж прокуратура підтримувала обвинувачення?
– Але ж рішення приймав суд.
***
– Минулого тижня бійці “Азову” спіймали Маслюка в бані в компанії з конотопськими кримінальними авторитетами…
– За цим фактом порушена кримінальна справа. Наскільки мені відомо немає жодних фактів, які б підтверджували там присутність Сергія Маслюка.
– Але слідство веде обласна прокуратура, де Сергій Маслюк є заступником.
– Слідство веде інший відділ, який йому не підпорядковується.
– Радимо в рамках слідства з’ясувати, де в цей момент знаходився мобільний телефон Сергія Маслюка.
– Справа в тому, що він не є підозрюваним. Навіть, якби він перебував на полюванні, в цьому немає нічого незаконного. Така перевірка може обмежити його конституційні права.
***
– У 2013 році Сергій Маслюк поновив кримінальну справу проти сина тодішнього міського голови м. Суми. Є підстави вважати, що це було вчинено з метою тиску на міського голову.
– Ця кримінальна справа була закрита.
– Якщо вона була закрита, то отже вона була порушена незаконно?
– Розумієте, не маючи фахових знань, ви не розумієте специфіки роботи. Деякі кримінальні справи порушуються і закриваються по десять раз…
… І решта розмов в такому дусі. Так вони нічого і не зрозуміли. Я усвідомлюю, що прийти під прокуратуру з коктейлем у цей тривожний час – це підрив стабільності. Нас назвуть провокаторами.
Provocator із латині – “той хто кидає виклик”. Так хто кинув виклик? Ми? Чи Генеральний прокурор Віталій Ярема, який здійснює такі призначення? Як на мене провокатор сидить у Києві на Різницькій», – написал активист Андрей Рыбалко

Видео Артур Назаров