Суми: новини, події, коментарі

Нотехс - будівництво у Сумах

Комунальні заклади Сум готуються до весняного сезону

148

Війна не стала на заваді працівникам КП “Зеленбуд” Сумської міськради у виконанні своїх обов’язків. На календарі ще зими, а у теплицях підприємства вже готуються до озеленення міста і створення нових клумб. Готують насіння, ґрунтосуміш за всіма технологічними процесами.
“Багаторічні квіти висіяли восени, тоді ж підготували на черенкування петунію і хризантему неймовірної краси. Однорічні квіти, як і годиться, почали висівати у січні, – розповідає директор КП “Зеленбуд” Олег СКРИПКА. – Щодо фінансування, питання зараз на розгляді у Департаменті інфраструктури міста. Як тільки буде визначена сума коштів, будуть оголошені тендери. Але ми зі свого боку не чекаємо на надходження коштів і працюємо. Будемо виконувати роботи і по висадці нових рослин, і по поливу і живленню вже висаджених раніше. Озеленювачі КП “Зеленбуд” формують ящики по 200 саджанців, аби згодом пересадити їх в окремі ємності, а потім на клумби”.
Такий нечастий цієї зими сніг у вихідні показав, що фінансування сумських шляховиків має бути на належному рівні, адже зранку у суботу 18 лютого сумські автомобілісти стикнулися з нечищеними дорогами. У КП «Шляхрембуд» запевнили, що ще о 5:00 на своїх робочих місцях були 6 піскорозкидачів, які проводили обробку проїзної частини протиожеледною сумішшю, аби запобігти утворенню снігового накату. А вже з 7:00 до них приєдналися великі тракторні щітки, які розчищали проїзну частину доріг, а також маленькі тракторні щітки, які працювали на тротуарах.
На жаль, не всі сумські вулиці були розчищені, адже не всі вони є у переліку об’єктів, що підлягають утриманню. Дирекція КП “Шляхрембуд” наголошує на тому, що коштів, які виділені на роботу КП, вже не вистачає, а влітку з 90 вулиць у Сумській МТГ, які зараз входять у зону відповідальності КП, працівники зможуть прибирати лише 48.
Усі претензії щодо недовиконаних робіт по прибиранню тієї чи іншої вулиці шляхрембудівці пропонують направляти у департамент інфраструктури міста. “КП «Шляхрембуд» надає послуги з утримання вулично-дорожньої мережі та штучних споруд на території Сумської міської ТГ як підрядна організація, що виграла відповідний тендер, тобто є лише виконавцем. А перелік об’єктів, що підлягають утриманню, визначає замовник, який фінансує ці послуги, – департамент інфраструктури, – коментують ситуацію у пресслужбі КП. – Таким чином, якщо тієї чи іншої вулиці немає у зазначеному переліку і на ній не проводиться прибирання снігу та обробка протиожеледними матеріалами, усі питання слід адресувати вищезгаданому структурному підрозділу Сумської міської ради”.

Олена Миколаєнко, Панорама, №8-2023